Now Reading
Z rowerów elektrycznych HIMO przeszło na „skutery elektryczne”

Z rowerów elektrycznych HIMO przeszło na „skutery elektryczne”

Marka HIMO znana z jest z produkcji rowerów elektrycznych, a następnie sprzedaje swoje produkty na platformie sprzedażowej Xiaomi o nazwie Youpin. Dzisiaj chiński producent postanowił pójść o krok dalej. Zamiast roweru zaprezentowany został skuter… który wciąż ma „awaryjne pedały”. Moim zdaniem pedały są tylko po to aby HIMO T1 spełniał wymogi prawne i mógł być określony jako rower elektryczny.

Marka HIMO należy do Shanghai Ximo Electric Technology Co., Ltd. Osoby zamieszkujące w Europie mogą bez problemu zamówić elektryczne rower HIMO ze strony Gearbest.com. W kwestii skuterów napędzanych amperami Xiaomi już współpracuje z inną marką, Super Soco.

Produkt aktualnie znajduje się w kampanii crowdfundingowej. W ciągu pierwszych kilku godzin zebrał 157% potrzebnej kwoty, do końca zbiórki pozostało 13 dni.

HIMO zaprezentowało skuter elektryczny o nazwie HIMO T1. Na kierownicy znajduje się ekran który wyświetla aktualny stan naładowania akumulatorów i inne opcje jak np. światła. Po bokach znajdują się przyciski do sterowania światłami, tak samo jak w „zwykłych skuterach”. Główne światło ma źródło LED i umożliwia oświetlenie drogi na długości 15 metrów.

HIMO T1 6

W produktach elektrycznych jednym z najważniejszych czynników jest żywotność akumulatora. W HIMO znajduje się 13 modułów baterii litowej które zapewniają łącznie pojemność 14 000 mAh. Producent deklaruje, że w pierwszych tygodniach zasięg HIMO T1 wyniesie 60 km. Po czasie wynik ma wzrosnąć do 120 km, co już jest dobrym wynikiem. Ta wartość ma jednak mały haczyk, 120 kilometrów zasięgu przy prędkości 25 km/h. Niestety jest to maksymalna prędkość HIMO T1. Wydaje mi się, że jest to w głównej mierze spowodowane klasyfikacją produktu. W Chinach figuruje jako rower elektryczny, a nie skuter.

Silnik ma moc 350W i nie posiada szczotek. Szerokość opon to 90 mm i wykonane są z gumy o grubości 8 mm. Z tyłu producent zamontował hamulec bębnowy, a z przodu znajduje się tarczowy. Jeżeli będziesz potrzebował coś przetransportować to w przedniej części można zamontować koszyk.

Wymiary HIMO T1 to 1515 mm x 665 mm x 1025 mm, a waga wynosi 53 kg. Maksymalna ładowność to 150 kg, ale wtedy maksymalny zasięg spada ze 120 km do 100 km. Czas ładowania akumulatora od 0 do 100% to 380 minut (ładowanie napięciem 48V). Skuter posiada gniazdko USB, lecz jest małej mocy, tylko 1A przy 5V.

Skuter elektryczny HIMO T1, chociaż w Chinach określany mianem roweru został wyceniony na 2999 juanów, $446. Dostępny jest w trzy kolorach: czerwony, szary i biały. Wysyłka do pierwszy klientów rozpocznie się 4 czerwca.

Scroll To Top