Now Reading
Zegarek treningowy Yunmai, będzie lepszy od Amazfit?

Zegarek treningowy Yunmai, będzie lepszy od Amazfit?

Na platformie Youpin pojawił się nowy zegarek sportowy marki Yunmai. Produkt jeszcze nie jest dostępny, kampania crowdfundingowa rozpocznie się jutro o godzinie 10 czasu chińskiego. Czy zegarek Yunmai będzie lepszy od produktów Huami czyli zegarków Amazfit?

Zegarek treningowy Yunmai

Zegarek treningowy Yunmai

Zegarek Yunmai ma bardzo prostą, okrągłą konstrukcję. Dostępny jest w dwóch kolorach: czarno-szary lub biało-różowy. Zegarek sportowy musi być wytrzymały, na pewno nie raz dostanie mocne uderzenie. Korpus nowego produktu został wykonany z tworzywa ABS, a pasek jest z sylikonu. Zapinamy tak samo jak tradycyjne paski, „na dziurki”.

Zegarek treningowy Yunmai

Dużym plusem jest wyświetlacz AMOLED, co gwarantuje dobrą widoczność w dużym słońcu. Wielkość to 1,3 cala z rozdzielczością 360px, 90% frontu to powierzchnia ekranu.

Wbudowany akumulator ma pojemność 420 mAh. Producent deklaruje, że tak duża pojemność wytrzyma 4 dni codziennego użytkowania. Dla zapalonych biegaczy jest dodatkowa, ważna informacja. Akumulator wystarczy na ukończenie maratonu o długości 42,195 km, tylko producent nie podał w jakim czasie trzeba się zmieścić. Sądzę, że z moją kondycja zegarek mógłby nie wytrzymać do mety.

Zegarek treningowy Yunmai

Sportowe zegarki musze mieć GPS’a, produkt Yunmai wyposażony jest w GPS+ Glonass. Jest w stanie śledzić 6 różnych aktywność: bieganie na zewnątrz/ na sali, skakanie na skakance, jazda na rowerze, jazda na rowerku stacjonarny i gimnastykę bez sprzętu. Producent nie umożliwia monitorowania pływania, lecz sam zegarek może być zanurzony na głębokość do 1m. Posiada stopień ochrony IP67, także kurz i lekkie zanurzenie mu nie straszne.

Zegarek treningowy Yunmai

Kolejnym koniecznym wyposażeniem w sportowych zegarkach jest pulsometr. Zegarek monitoruje tętno przez 24h na dobę. Produkt musimy sparować z aplikacją na telefonie. Na ten moment nie wiem czy jest to aplikacja Yunmai czy będzie możliwość dodania do Mi Home.

Niestety ze zdjęć udostępnionych przed producenta widać tylko chiński interfejs. Zarówno na zegarku jak i w aplikacji. Poza śledzeniem monitorowaniem treningów zegarek pozwala na sparowanie powiadomień z telefonu, sterowanie muzyka i sprawdzenie pogody.

Sportowy zegarek Yunmai został wyceniony na runku chińskim na 699 juanów, $103. Nie przekonał mnie, ja nadal wybrałbym produkt Huami.

Scroll To Top