ZMI Power Bank – długo na niego czekałem

ZMI Power Bank

ZMI Power Bank

Posiadam już dwa „banki mocy” od Xiaomi, jeden o pojemności 5000mAh i drugi 20 000mAh jednak nie mogłem się doczekać aż dotrze kolejny power bank również od Xiaomi. Mój nowy nabytek posiada jeden duży plus względem poprzedników, napięcie wyjściowe jest od 5-20V czyli mogę powerbankiem ładować smartfona, jak i również laptopa. Stare mogły ładować jedynie telefony.

ZMI Power Bank zapakowany jest w klasyczne, Xiaomikowe białe pudełko. Zdjęcie produktu na froncie, krótki opis z tyłu, standard. Bardzo dobry, minimalistyczny standard. Oby więcej takich produktów.

Po otwarciu pudełka widzimy powerbank, przewody oraz chińska instrukcja obsługi są ukryte w lewym boku. Góra, wewnętrza część pudełka została wyściełana delikatną pianką, małe detale a cieszą. Widać, że po raz kolejny producent przyłożył się do kwesti pierwszego kontaktu kupującego z nowym produktem.

W zestawie jest przewód USB-C->USB-C oraz drugi 2w1 z wtyczką USB-A, lecz posiadający dwie końcówki micro-USB z możliwą nasadką USB-C. Bardzo dobre rozwiązanie ponieważ jeszcze dużo urządzeń posiada stare złącze micro-USB.

ZMI Power Bank

Metalowa obudowa – dla mnie minus

ZMI Power Bank posiada metalową obudowe, jest to urządzenie strikte mobilne dlatego zasadniczą role odgrywa waga. ZMI waży 400g, plastikowy powerbank również o pojemności 20 000mAh od Xiaomi waży o 100g mniej.  Niby drobnostka, ale wolałbym jakbył był wykonany z plastku względem redukcji wagi. 

To co najważniejsze 5-20V

Z power banków korzystam bardzo dużo, często podróżuje pociągiem, fakt nowe składy posiadają gniazdka 230V, jednak nie zawsze one działąją. Na szczęscię teraz będę mógł się posiłkować dodatkowym zapasem prądu z plecaka. Pojemność 20 000mAh jaką oferuje ZMI wystarczy. 

Reklama

Urządzenie możemy ładować ładowarka od laptopa. Moc wejściowa to 45W przy napięciu od 5-20V, można ładować również ładowarką od telefonu jednak będzie to trwało dłużej. Czas potrzebny aby w pełni naładować ZMI PowerBank to niecałe 4 godziny. Moc wyjściowa, czyli ta którą zasilamy rozładowane urządzenie zależy od portu do którego podłączymy.  ZMI Power Bank posiada trzy, jeden USB-C i dwa USB-A.

Port USB-C posiada moc wyjściową do 40W przy napięciu 5-20V.
Port USB-A ma moc maksymalną 18W:

  • 2x5V= 2.4A
  • 9V= 2A
  • 12V=1,5A

Działa również Quick Charge 3.0

W skrócie, podpinamy smartfona a powerbank sam dostosuje się i będzie ładował z maksymalnym prądem, zależnie od naszego telefonu. Mój Xiaomi Mi Mix 2 wyposażony jest w procesor z techonologią QC 3.0 i ładowanie od 0 do 100% trwa niespełna 90 minut.

ZMI Power Bank ma przycisk służący do wybudzenia czterech diód informujących o stanie naładowania. Jak widać na zdjęciu mój power bank aktualnie jest naładowany w połowie, świecą się dwie diody w prawym dolny rogu.

ZMI Power Bank

Pudełko jest wielkie, dlatego moje pierwsza odczucia związane z nowych power bankiem, ale to jest duży kloc! Jednak potem przyłożyłem do starego Xiaomi i jednak nie jest tak źle. Przeżyje tą różnice, 100g róznicy też.

ZMI Power Bank

Czy warto kupić ZMI Power Bank?

U mnie ZMI sprawdza sie idealnie, doskonale komponuje się z niespodziankami jakie funduje Polskie PKP, nigdy nie zna się dnia ani godziny co się wydarzy. ZMI Power Bank kosztuje około $55, jeżeli ktoś jednak nie potrzebuje ładować laptopa polecam zakup plastikowego białego Xiaomi 20 000mAh, również sprawdza się bardzo dobrze, a jest o ponad połowę tańszy. Jeżeli ktoś szuka power banka „do kurtki” to najlepszym wyborem będzie o pojemności 5000mAh ze względu na wagę oraz gabaryt.

Advertisements