Black Shark 2 Pro już dostępny! Najmocniejszy smartfon na rynku

O godzinie 15:00 czasu Chińskiego ( 9:00 w Polsce) odbyła się oficjalna konferencja związana z nowym modelem Black Shark 2 Pro. Nowy model nie różni się znacznie od swojego poprzednika pod względem wizualnym. Shark 2 Pro nadal posiada ostre krawędzie, które oddają ostry temperament tej gamingowej serii smartfonów.

Budowa

Jak już wcześniej wspomniałem smartfon jest bardzo podobny do swojego poprzednika. Z tyłu znajduje się niewielki wypust, aby poprawić chwyt telefonu, dodatkowo na garbie umieszczono logo firmy. W prawym górnym rogu znajdują się dwa obiektywy, które będą odpowiedzialne są za ulepszenie sekcji fotograficznej. Black Shark 2 Pro ma nieco inną konfigurację aparatu niż jego poprzednik. Tylna kamera zawiera podstawowy aparat Sony IMX586 48 megapikseli, któremu towarzyszy dodatkowy 13-megapikselowy obiektyw.

Producent dodatkowo zapewnił nam szerszą gammę kolorów smartfonów.

Będzie on dostępny w kilku kolorach, a mianowicie Bolt (czarno-zielony), Freezing Blade (szaro-niebieski), Racing (niebieski z czerwonymi detalami), Flamingo (czerwony z czarnymi detalami) i Myth Ray (fioletowy-niebieski).

Wyświetlacz

Ekran Black Shark 2 Pro został powiększony do 6,39 cala AMOLED, a jego rozdzielczość pozostaje w FullHD + (2340 x 1080 pikseli). Producent jeden z pierwszych zastosował w swoim smartfonie częstotliwość odświeżania która wynosi 240 Hz , najwyższy wynik do dzisiaj miał OnePlus 7 Pro, który ma 90 Hz. Według producenta pozwala to na dokładny dotyk który wynosi 34,7 milisekundy i dokładność 0,3 milimetra. Dodatkowo zastosowano przyciemnianie 2.0, które pozwala na redukowanie migotania wyświetlacza.

Wnętrze

Black Shark 2 Pro został zaprezentowany na konferencji w dwóch dostępnych wersjach na rynku chińskim:

  • Black Shark 2 Pro 12 + 128 GB : 2999 juanów (1670 pln).
  • Black Shark 2 Pro 12 + 256 GB : 3499 juanów (1957 pln).

Procesor Snapdragon 855 Plus, który został zastosowany w Sharku 2 Pro oferuje maksymalną szybkość zegara wynoszącą 2,96 GHz, która jest nieco wyższa niż 2,84 GHz Snapdragona 855. Co ważne Black Shark 2 Pro ma ogromny wynik w AnTuTu i wynosi ponad 400 tyś, co jest najwyższym wynikiem na świecie.

System operacyjny to Android 9 Pie i ma ciekawą implementację: Dock 4.0. Jest to zestaw narzędzi, które pozwalają sterować urządzeniem podczas gry. Umożliwia także wyczyszczenie pamięci RAM, udostępnianie zrzutów ekranu w sieciach społecznościowych i blokowanie odbioru połączeń, aby uniknąć rozpraszania uwagi podczas grania.

Wykorzystanie wszystkich tych komponentów do pracy z najbardziej wymagającymi grami może być dodatkową frajdą. Black Shark 2 Pro zostaje wprowadzony do sprzedaży z „Liquid Cooling 3.0”, nową technologią opracowaną przez firmę, która obniża temperaturę o 2,6 stopni w obszarze w którym znajduje się procesor i GPU. Jeśli chodzi o baterię, to jest pojemności 4000 mAh z szybkim ładowaniem 27 W.

Black Shark 2 Pro dostępny w sprzedaży będzie od 2 sierpnia 2019 roku, ale niestety tylko w Chinach. Zostaje nam czekać na informację kiedy pojawi się na rynku europejskim.

Scroll To Top