Xiaomi Mi 9 [rozpakowanie] – już mogę napisać że to najlepszy smartfon za 1500 zł

Po wielu tygodniach oczekiwania tegoroczny flagowiec Xiaomi dotarł do mnie. Pierwotnie planowałem zamówić w Chinach, lecz dostępność była znikoma. Jeżeli Mi 9 był dostępny to cena była zaporowa. Następnie chiński gigant poinformował, że flagowiec bardzo szybko zadebiutuje również w Europie. Oficjalna Europejska premiera odbyła się podczas targów MWC w Barcelonie, w pierwszym europejskim rzucie Mi 9 dostępny był we Włoszech i Hiszpanii. Nie pasowała mi cena i wersja, sklep Amazon oferował tylko 6 GB RAM + 6 GB ROM i to drogo, postanowiłem że nie zamawiam i poczekam na lepszą ofertę.

Tylko 1899 zł w Polsce za Mi 9, lecz stany magazynowe były praktycznie zerowe


Gdy Mi 9 trafił do Polski to byłem zszokowany niską ceną, zaczynającą się od 1899 zł za model 6/64 GB. Jeżeli potrzebujesz więcej miejsca na dane to za 100 zł więcej dostępny jest model 128 GB. Rewelacyjne ceny jak na flagowiec. Od razu zamówiłem w przedsprzedaży droższy model w kolorze niebieskim i czekałem… czekałem.. aż w końcu po miesiącu anulowałem zamówienie, ile można…

Mniej więcej po trzech tygodniach czekania na „polskie zamówienie” w sklepie Banggood pojawił się kupon na Mi 9 w wersji 6/64GB. Cena z kuponem to tylko 1500 zł, czyli 400 zł taniej niż w Polsce. Nie potrzebuje dużo miejsca na dane, a niska cena mnie przekonała do zakupu.

Tutaj masz link do sklepu i kupon, jeżeli jesteś zainteresowany pamiętaj aby wybrać wysyłkę Priority Direct Mail:

Cena: $382.99 ~~1476 zł
Kupon: BG6M96G5
Link: Mi 9 Banggood

Po około dwóch tygodniach od zamówienia Mi 9 dotarł do mnie, przesyłka była dobrze zabezpieczona workiem powietrznym na czas transportu.

Pudełko jak i bryła smartfona zrobiła na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie niż Mi Mix 3. Opakowanie bardzo ładnie mieni się zależnie od padającego światła, dotychczas moje smartfony miały jednokolorowe pudełka, a tutaj taka „kolorowa” nowość. Niby drobnostka a na prawdę cieszy podczas wyciągania urządzenia, nareszcie coś nowego.

Wewnątrz pudełka poza Mi 9 znajduje się jeszcze: ładowarka, przewód zasilający, sylikonowe etui, igła do wyciągania tacki od kart SIM oraz przejściówka na gniazdko słuchawkowe, czyli zupełny standard.

Pierwsze wrażenia gdy chwyciłem tegoroczny flagowiec Xiaomi do ręki? Ależ on jest lekki i cienki. Mi 9 posiada zaokrągloną obudowę z tyłu, dzięki temu lepiej leży w dłoni niż iPhone X, jest również zdecydowanie lżejszy. Delikatnie „przeszkadza” mi większy rozmiar, mam drobne problemy z dosięgnięcie góry ekranu podczas obsługi jedną ręką, lecz to kwestia paru dni a mięśnie nauczą się nowego ruchu aby obsługiwać smartfon.

Mi 9 to zdecydowanie najszybszy smartfon jaki miałem przyjemność używać, testy AnTuTu nie kłamią. Używam go zaledwie 48h a już mogę go polecić, w przeciwieństwie do niepraktyczne klocka jakim jest Mi Mix 3. Dziewiątka ma wszystko czego potrzeba tym bardziej za tak niską cenę – 1500 zł.

Scroll To Top