Mi 9 otrzyma aktualizację wprowadzającą eSIM, niestety tylko w Chinach

Karty eSIM to bardzo praktyczne rozwiązanie i w ciągu najbliższych lat moim zdaniem stanie się standardem na świecie. Nową technologię najbardziej docenią miłośnicy podróżowania. Nie będą musieli szukać kiosku lub punktu danego operatora aby kupić starter danej sieci. Wystarczy, że aktywują wybrany plan prepaid z poziomu oprogramowania na smartfonie.

Drugim ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, które wzrośnie jeszcze bardziej. Karty SIM nie będzie dało się wyrzucić i zastąpić swoją. Aby tego dokonać będzie trzeba podać hasło, którego złodziej nie będzie znał. W urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem taka opcja już funkcjonuje jeżeli korzystamy z opcji „Znajdź mój iPhone”. W urządzeniach z system Android na pewno też, ale nie znam nazwy.

Jedynym lecz bardzo dużym minusem eSIM jest inwigilacja. Smartfon zawsze będzie mógł być namierzony przez ograny posiadające do tego uprawnienia. Ciekawe czy powstaną bezpieczne, anonimowe alternatywy.

Reklama
Mi 9 otrzyma aktualizację

Mi 9 otrzyma aktualizację wprowadzająca eSIM

Dyrektor ds. rozwoju oprogramowania MIUI poinformował na platformie społecznościowej Weibo że pracują nad uzyskanie certyfikatu i dostosowaniem oprogramowania w celu wdrożenie współpracy z kartami eSIM. Aktualizacja zostanie zaimplementowana do flagowego modelu Xiaomi Mi 9, niestety tylko z chińskim oprogramowaniem.

Mi 9 posiada Dual SIM czyli obsługuje dwie karty SIM jednocześnie. eSIM będzie działał tylko w przypadku gdy w tacce będzie znajdowała się tylko jedna karta SIM. Będzie można posiadać zwykła kartę SIM + drugi numer eSIM. Nie ma żadnych informacji na temat globalnego wdrożenie eSIM do Xiaomi Mi 9.

Advertisements