Amazfit Smartwatch 2 – zegarek od Xiaomi z EKG, eSIM i NFC

Kolejnym zegarkiem zaprezentowanym dzisiaj na konferencji Amazfit jest odświeżony model Verge. Jest to najbardziej wyczekiwana dzisiejsza nowość, obok opaski Xiaomi Mi Band 4. Sprawdź co takiego oferuje Amazfit Verge 2.

Amazfit Verge 2

Nowy model można określić jako zdecydowanie tańszą alternatywę dla Apple Watch 4, cena jest o wiele niższa. Po raz pierwszy w historii marki Amazfit, smartwatch wyposażonych został w obsługę eSIM i tak samo jak produkt z nadgryzionym jabłkiem oferuję funkcję EKG.

Zacznę od najbardziej głośnej funkcji, czyli EKG. Amazfit Verge 2 jest w stanie przechowywać 60 minut zapisu EKG przez maksymalnie 7 dni. Czekam na pierwsze testy w sieci z porównania obu zegarków i profesjonalnego sprzętu medycznego, jak obstawiacie które urządzenie okażę się najbardziej dokładne? Xiaomi czy Apple?

Amazfit Verge 2 posiada 1,39 calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Ramka została wykonana z ceramiki, a szkło jest zaokrąglone dzięki czemu całość bardzo ładnie się prezentuje. Uwielbiam minimalistyczny styl, a taki właśnie jest Amazfit Verge 2.

Huami nie zapomniało również o hermetyczności, nowy Verge posiada IP68. Dla mnie podstawową funkcją smartwatcha jest monitorowanie mojej aktywności fizycznej w ciągu dnia. Nowa wersja jest w stanie zbierać dane z tych samych treningów co poprzedni model, tzn: marsz, bieg, bieg w terenie, jazda na rowerze, orbitrek, wspinaczka, skakanka i gra w piłkę nożna.

Reklama


Chciałbym jeszcze elegancki, skórzany pasek z Amazfit 2S i całość prezentowałaby się naprawdę pięknie.

Mózgiem smartwatcha jest procesor Snapdragon Wear 2500 wspomagany przez 512 MB RAM, pamięć masowa wynosi 4 GB. Bateria ma pojemność 420 mAh i zdaniem producenta wystarczy na 28h pracy z wykorzystaniem sieci 4G. Zegarek działa pod kontrolą systemu Amazfit OS i jest kompatybilny zarówno z systemem Android jak i iOS.

Amazfit Verge 2 został wyceniony w Chinach na 999 juanów, $145 za model podstawowy. Model z funkcją EKG jest droższy o 300 juanów, kosztuje $190. Dla miłośników Avengersów jest również dostępna limitowana edycja za 1499 juanów.

Avengers Limited Edition 

Mała ciekawostka na koniec: za pomocą zegarka można otworzyć i zamknąć samochód, jest jednak jeden haczyk – musi być marki Xiaopeng AutoMobile.

Nie znalazłem informacji na temat możliwości użycia NFC i eSIM poza terytorium Chin. Jeżeli podczas zakupu zegarka są to dla Ciebie niezastąpione funkcję to radzę poczekać na pierwsze testy.

Advertisements