Huami prezentuje dwie nowości Amazfit GTR 2 oraz GTS 2

amazfit gtr 2

Rok temu Huami, właściciel marki Amazfit zaprezentował dwa nowe zegarki: Amazfit GTR oraz Amazfit GTS. W obu modelach u wielu użytkowników występowały problemy z powiadomieniami i pozycjonowaniem GPS. Mam nadzieję, że w GTR 2 i GTS 2 problem został ostatecznie rozwiązany.

Amazfit GTR 2

Smartwatch posiada okrągły ekran AMOLED 1,39 cala (454 x 454 z 326 ppi) o maksymalnej jasności 450 nitów. Wyświetlacz w obu modelach został pokryty powłoką odporną na zarysowania i wspiera tryb Always on Display.

Z ciekawszych nowości to przez zegarek „będzie można rozmawiać”, oczywiście, gdy ktoś zadzwoni na sparowany smartfon. Telefon łączy się zegarkiem poprzez Bluetooth oraz Wi-Fi 2,4 GHz. Do pozycjonowania służy GPS + GLONASS, a do płacenia za komunikację miejską w Chinach NFC – które nie będzie działało globalnie (nie ma Google Pay).

amazfit gtr 2

Huami przygotowało dwie wersje GTR 2: klasyczną i sportową. Wariant klasyczny posiada kopertę ze stali nierdzewnej (srebrna oraz ciemnoszara) i pasek wykonany ze skóry. Model sportowy to klasycznie aluminiowa koperta i sylikonowy pasek.

Zegarek jest w stanie monitorować 12 rodzajów aktywności fizycznej, lecz producent zapewnia, że w przyszłości liczba wzrośnie do 90. Czujnik tętna monitoruje pracę serca 24/7. Jest również nowość, to co potrafi nowy Apple Watch Series 6 – pomiar poziomu nasycenia tlenem krwi. Producent zapewnia, że zegarek wytrzyma 14 dni na jednym ładowaniu. Wbudowany akumulator ma pojemność 471 mAh.

Reklama

Amazfit GTR 2 w wersji klasycznej kosztuje 1099 juanów, $160. Model sportowy to koszt 999 juanów, $147. Sprzedaż w Chinach rozpocznie się dzisiaj, czyli 23 września 2020.

Amazfit GTS 2

Teraz czas na zegarek z kwadratową kopertą. Amazfit GTS 2 posiada wyświetlacz AMOLED 1,65 cala z taką samą jasnością co GTR 2, czyli 450 nitów.

Wszystkie funkcje zegarka są takie same co okrągłego brata, lecz GTS 2 krócej działa na jednym ładowaniu. Huami informuje, że będziemy musieli podłączyć do ładowania już po 7 dniach, z powodu większego ekranu?

Huami GTS 2

Amazfit GTS 2 został wyceniony w Chinach na 999 juanów, $147 i będzie dostępny w trzech kolorach: czarny, złoty oraz szary. Sprzedaż startuje dzisiaj.

Advertisements