Amazfit GTR 2 oraz Amazfit GTS 2 oficjalnie zaprezentowane

amazfit gtr 2

W minionym tygodniu były jeszcze dwie nowości, o których nie zdążyłem napisać, mianowicie premiera kolejnej generacji zegarków Amazfit GTR 2 oraz kwadratowego odpowiednika Amazfit GTS 2. Pierwszy z nich, Amazfit GTR 2 już jest dostępne w sprzedaży (od 30 października), a sprzedaż drugiego, Amazfit GTS 2 rozpocznie się dopiero w połowie listopada.

Amazfit GTR 2 7

Amazfit GTR 2 posiada wygląd klasycznego zegarka z okrągłą tarczą. Wewnątrz niej znajduje się wyświetlacz AMOLED o przekątnej ekranu 1,39 cala z zakrzywionym szkłem 3D. Dostępne są dwa kolory tarczy: srebrna lub czarna. Amazfit GTS 2 posiada większy wyświetlacz, również AMOLED, lecz przekątna wynosi 1,65 cala. Dostępne są trzy kolory kwadratowej koperty: czarna, złota, szara. Ekrany w obu wersjach chronione są przez szkło 3D Corning Gorilla Glass z powłoką chroniącą przed odciskami palców – obstawiam, że wyświetlacz i tak będzie się „palcował”. Tak samo, jak w poprzedniej generacji, dostępny jest tryb always on display.

Amazfit GTR 2 7

Standardowo, jak w każdej nowej generacji produktów Huami – smartwatch jeszcze lepiej monitorują tętno. Nowa generacja korzysta z BioTracker ™ 2 PPG, który odpowiada za monitorowanie tętna 24 godziny na dobę. Jest również OxygenBeats ™ odpowiadające za pomiaru nasycenia krwi tlenem – tegorocznym trend w produktach prozdrowotnych.

W kwestii monitorowania aktywności fizycznej jest możliwość rejestrowania 12 rodzajów aktywności, jest pływanie. Podczas biegania można słuchać swojej ulubionej playlisty. Amazfit GTR 2 oraz GTS 2 posiadają 3 GB miejsca na ulubione mp3.

Reklama

Zegarki posiadają wbudowany mikrofon, który ma dwa zastosowania: prowadzenie rozmów przez bluetooth oraz komunikowanie się z wirtualną asystentką Amazon Alexą. Można zapytać o pogodę lub włączyć światło (jeżeli posiadamy kompatybilne żarówki).

Czas pracy na baterii? Amazfit GTR 2 wytrzyma 14 dni na jednym ładowaniu, a jego kwadratowy odpowiednik tylko 7 dni. Obie wartości zostały sprawdzone podczas „normalnego użytkowania”. Gdy zrezygnuje się z większości funkcji i będziemy używać jak zwykły zegarek, to czas wzrasta do 38 i 20 dni.

Amazfit GTR 2 w wersji sportowej (aluminiowa koperta) kosztuje 169 euro, w wersji klasycznej (stalowa koperta) 179 euro – jest już dostępny na Aliexpress! Model Amazfit GTS 2 to koszt 169 euro, dostępny jest tylko jeden wariant z aluminiową kopertą.

PS. Nie ma NFC (info dla osób które używają ctrl+f).

Advertisements