Xiaomi Amazfit Bip 2, tani smartwatch z funkcją EKG

Amazfit Health Watch
Reklama

Dzisiaj jest bardzo pracowity dzień, dwie marki z ekosystemu Xiaomi, mianowicie: Amazfit i Mijia zaprezentowały nowe produkty na dwóch oddzielnych konferencjach. W tym wpisie skupię się na jednym z nowych produktów Amazfit.

Przez kilka ostatnich dni Amazfit mocno podgrzewał atmosferę przed debiutem nowości. Dobrze wiedzieliśmy o prezentacji następcy zegarka Amazfit Verge, lecz całkiem niespodziewanie odświeżony został również zegarek z serii Bip. Teoretycznie nazywa się Amazfit Health Watch, lecz dla mnie to Bip 2! 🙂

Amazfit Health Watch

Nowa generacja Amazfit Bip zachowała kształt pierwowzoru, koperta wciąż jest kwadratowa. Zachowany został kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczości 178 x 178 pikseli. Producent deklaruje że nawet w bezpośrednim świetle słoneczny wciąż pozostanie czytelny.

Cześć z Was na pewno będzie rozczarowana akumulatorem, a właściwie „wytrzymałością” na jednym ładowaniu. Wewnątrz znajduje się akumulator o pojemności 200 mAh, co przekłada się na 7 dni pracy na jednym ładowaniu, trochę słabo. Ten mały minus, Amazfit chce zrekompensować nową funkcją – monitorowanie akcji serca (EKG).

Reklama

Zegarek sprawdzi się podczas podstawowej aktywności fizycznej. Przy użyciu zegarka można rejestrować marsz, bieg czy jazdę na rowerze. Gdy spadnie deszcze to nie trzeba szybko szukać schronienia, zegarem posiada odporność na wodę 3 ATM. Podczas przypadkowego kontaktu z wodą nic mu się nie stanie.

Amazfit Health Watch

Kolejna bardzo ważna nowa funkcja jest przewidziana dla osób starszych, jest nim „czujnik upadku”. Zegarek będzie mógł wysłać powiadomienie do bliskich gdy wykryje niepokojące zdarzenie.

Amazfit Health Watch lub Amazfit Bip 2 dostępny będzie w trzech kolorach paska: czarny, brązowy i jasno-różowy. Zegarek został wyceniony na 699 juanów, $100. Sprzedaż na terenie Chin rozpocznie się jeszcze w czerwcu.

Advertisements