Amazfit Bip S Lite budżetowy smartwatch w wysokiej cenie

Xiaomi bip s lite
Reklama

Huami zaprezentowało dzisiaj tańsza wersję Amazfit Bip S. Ekonomiczny wariant otrzymał oznaczenie Amazfit Bip S Lite, do mnie to nie przemawia. Zdecydowanie bardziej wolę następującą hierarchię: model zwykły i ulepszony.. Nie lubię kupować wersji demo – lite.

huami bip s lite sports

Największe atuty nowego urządzenia według Huami to:

  • Długi czas działania na jednym ładowaniu (30 dni).
  • Atrakcyjna cena ($53 – według mnie jest drogo).
  • Kolorowy wyświetlacz z funkcją always on display (to akurat jest fajne).

Wbudowany akumulator ma pojemność 200 mAh i według producenta wystarczy na 30 dni pracy na jednym ładowaniu. Ładowanie od 0 do 100% trwa niecałe dwie godziny. Smartwatch umożliwia rejestrowanie ośmiu rodzajów aktywności fizycznej, to o dwa mnie od zwykłego Bip esa.

huami bip s lite sports

Kwadratowa koperta skrywa wyświetlacz o przekątnej ekranu 1,28 cala i rozdzielczości 176 x 176 pikseli. Na bocznej krawędzi znajduję się fizyczny przycisk wykonany ze stali nierdzewnej umożliwiający powrót do ekranu początkowego. Pasek tradycyjnie został wykonany z sylikonu. Całość waży zaledwie 30g i jest o 1g lżejsza od modelu Bip S.

Reklama

Sylikonowy pasek jest dostępny w trzech kolorach: Charcoal Black, Oxford Blue i Sakura Pink.

Amazfit bip lite s colors

Z czego Huami zrezygnowało?

Amazfit Bip S Lite został wykastrowany z GPS’a – nie zapisze trasy Twojego biegu, chociaż patrząc na to, jak działał GPS w modelach GTS oraz GTR to niewielka strata. Oszczędzi Twoich nerwów.

Żeby było jasne, NFC też oczywiście nie ma.

Amazfit Bip S Lite nie jest taki tani..

Smartwatch został wyceniony w Indiach na 3799 rupii, $53. Jak dla mnie to strasznie drogo, jak za budżetową wersję. Jest to Xiaomi Mi Band 5 w kwadratowym wydaniu z 2x dłuższym czasem działania na jednym ładowaniu.

Advertisements