Xiaomi Mi Watch będzie posiadał eSIM i NFC!

Mi Watch

Po kilku latach badań i rozwoju produktu, 5 listopada Xiaomi zaprezentuje swój pierwszy smartwatch. O nadchodzącym zegarku Xiaomi wiemy coraz więcej, firma Lei Jun powoli zaczyna odsłaniać karty. Dzisiaj rano opublikowała grafikę przedstawiająca wygląd oraz podzespoły pierwszego Mi Watch. Już wiadomo, że zegarek będzie posiadał NFC i obsługę eSIM.

Xiaomi Mi Watch

Pierwsze skojarzenie? Oczywiście klon Apple Watch. Według mnie kwadratowa koperta to dobre rozwiązanie, powierzchnia ekranu jest większa niż w okrągłych konstrukcjach.

Xiaomi Mi Watch będzie napędzany przez procesor Qualcomm

Za moc obliczeniową zegarka odpowiedzialny będzie procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100. Jest to układ dedykowany do urządzeń naręcznych i posiada cztery rdzenie ARM Cortex A7 z taktowanie do 1,2 GHz. Procesor jest wspierany przez WearOS, czyli system operacyjny od Google dla smartwatchy. Jest to rewelacyjna wiadomość, ponieważ dzięki temu prawdopodobnie Mi Watch będzie wspierał Google Pay! Nie będziesz musiał wyciągać smartfonu z kieszeni, wystarczy że przyłożysz zegarek do czytnika i już zapłacisz za zakupy.

Czas pracy na jednym ładowaniu? Xiaomi zapewnia, że zegarek będzie oferował znacznie dłuższą pracę na baterii niż Apple Watch, który oferuje +-18 godzin. Jak będzie w praktyce? Trzeba zaczekać aż zegarek trafi do konsumentów.

Mi Watch

„ Prawdziwy smartwatch to mały telefon komórkowy na nadgarstku” – Xiaomi

Jest to hasło reklamowe powyższej grafiki zdradzającej podzespoły zegarka. Hardware jest topowy, tylko pytanie, czy w parze z nim pójdzie software? Oby.

Scroll To Top