Xiaomi Smart Home i Apple Watch

MiHome apple watch

MiHome apple watch

Inteligentny dom to nie tylko procesy które same reagują na zmiany, to także pojedyncze sceny, działania które uruchamiamy samodzielnie.  Możemy sterować za pomocą smartfona, tabletu, komputera, smartwatcha. Dzisiaj skupię się na tym ostatnim, z racji że zegarek Xiaomi Amazfit nie posiada aplikacji MiHome (Xiaomi weź się do roboty!). Zaprezentuje jak wygląda obsługa przy pomocy zegarka z nadgryzionym jabłkiem, Apple Watcha. Czy Xiaomi Smart Home i Apple Watch to dobre połączenie?

MiHome apple watchNa tarczy zegarka możemy ustawić duży widget z aplikacji
MiHome który pokazuje dwie linie informacji lub samą ikonę MiHome przenoszącą nas do aplikacji (prawy dolny róg). Jeśli naciśniemy duży widget na tarczy zegarka również przeniesie nas do aplikacji MiHome na Apple Watchu.

Rzeczy które mają znajdować się na zegarku ustawiamy w aplikacji na iPhonie. Zakładka Profile -> a następnie przechodzi w „Watch Mi Home”. Możemy zdefiniować które sceny, urządzenia mają być wyświetlane na zegarku, nie ma możliwości podglądania kamer oraz urządzeń Xiaomi które korzystają z Bluetooth jak np. szczoteczka, hulajnoga, sensor do kwiatka. Aplikacja jest pogrupowana na trzy kategorie: sceny, karty informacyjne (np czujniki temperatury), karty akcji (lampa, pasek LED, gniazdka, wszelkie urządzenia Xiaomi którymi sterujemy w aplikacji MiHome) Możemy dowolnie ustawić kolejność wyświetlania aplikacji na zegarku.

Xiaomi Smart Home i Apple Watch

U mnie najpierw są sceny, klik w daną scenę powoduje jej uruchomienie.

Xiaomi Smart Home i Apple Watch

Reklama

Następnie są karty informacyjne, zawierającą wszystkie termometry jakie zdefiniujemy.

mihome apple watch

Na końcu u mnie znajdują się karty akcji, w tym momencie kliknięcie na dane urządzenie powoduje wyświetlenie dodatkowych opcji. Lampa sufitowa zawiera trzy ekrany na Apple Watchu. W pierwszym jest on/off, w drugim ustawiamy jasność, a w trzecim zmieniamy pomiędzy trybem sun a moon. Jeśli wybierzemy pasek LED lub żarówke Xiaomi RGB będziemy mieli do wyboru wybrać kolor na jaki ma świecić. Oczyszczacz powietrza oferuje możliwość wybrania trybu pracy (Auto, Sleep, Favorite)

mihome apple watch

mihome apple watch

mihome apple watch

Aplikacji MiHome w wersji na Apple Watch nie ma opcji jakiejkolwiek konfiguracji. Widzimy jedynie listę scen i urządzeń, a  mocniejsze przyciśniecie ekranu uaktywnia opcje odświeżenia listy. Aplikacja jest bardzo minimalistyczna, czyli taka jak powinna być na zegarku. Jedyne czego mi brakuje, to możliwość dodania do tarczy zegarka danego urządzenia w którym akcje będziemy mogli dokonać bezpośrednio z tarczy, bez konieczności uruchamiania aplikacji. Xiaomi Smart Home i Apple Watch uważam za zgrany duet, w najnowszym systemie iOS 11 Apple „otworzyło” swój Homekit, może urządzenia Xiaomi kiedyś do niego trafią.

Advertisements