Magiczna kostka Xiaomi, Xiaomi Magic Controller

Magiczna kostka Xiaomi

Xiaomi Magic Controller

Xiaomi ma już w swojej ofercie przyciski pozwalające sterować smart home, a co jeśli podwójne przyciski nam nie wystarczają? Z pomocą przychodzi magiczna kostka Xiaomi. „Poczarujmy” z Xiaomi Magic Controller.

Magiczna kostka Xiaomi

Xiaomi Magic Controller wykonany jest z plastiku  i posiada wymiary 45x45x45mm. Nie posiada żadnego przycisku. Można jedynie otworzyć jedną stronę kwadratu, aby wymienić baterię. Urządzenie działa poprzez Zigbee dlatego konieczne jest posiadanie centralki inteligentnego domu od Xiaomi, jednak ma to też swoje plusy. Moduł Zigbee jest bardzo mało prądożerny, dzięki czemu kostka potrafi pracować dwa lata na jednej baterii CR2450, bateria jest w Polsce ogólnodostępna. Nie ma problemu aby zakupić nową jeśli zajdzie taka potrzeba.

Xiaomi Magic Controller

Aplikacja

Magiczna kostkę Xiaomi paruje się tradycyjnie w aplikacji MiHome, poprzez naciśnięcie + i wybraniu Xiaomi Magic Controller. Z racji, że na urządzeniu nie ma żadnego przycisku, w kolejnym kroku należy potrząsnąć kostką. Po paru sekundach kostka poprawnie połączy się z naszą centralką.

Gdzie ta magia? Czas przystąpić do konfiguracji. Kostka wyposażona jest w trzystopniowy czujnik żyroskopowy, który wychwytuje nasze ruchy kostka. Zdefiniowane jest sześć możliwości na jakie reaguje. Wystarczy w aplikcji MiHome wybrać jedna z nich i ustalić co ma się wydarzyć potem np zapalenie światła, wyłączenie muzyki, oczyszczacza, co ustalimy zależy już tylko od nas.

Ruchy na jakie reaguje Xiaomi Magic Controller. (GIFY)

 1. Obrót o 90 stopni

Xiaomi Magic Controller

Reklama

2. Obrót o 190 stopni

Xiaomi Magic Controller

3. Przesunięcie

Xiaomi Magic Controller

4. Obrót

Magiczna kostna Xiaomi

5. Podwójne uderzenie o stół

Magiczna kostna Xiaomi

6. Potrząśnięcie

Magiczna kostna Xiaomi

Podsumowanie

Xiaomi Magic Controller działa dokładnie, nie ma problemy aby pomylił ruchy. Bardzo dobrze się sprawdzi na biurku, ławie lub szafce nocnej. Już rozsiadłeś się na kanapie przed TV, a nie wyłączyłeś światła na korytarzu? Jeden ruch kostka. Zmiana oświetlenia na „seans filmowy” drugi ruch kostka. Koniec oglądania i chcesz przełączyć oświetlenie i wyłączyć listwę zasilającą TV? Trzeci ruch, zostają jeszcze trzy możliwości. Jeśli Twój system inteligentnego domu od Xiaomi składa się już z kliku urządzeń,  kostka jest dobra możliwości do sterowania nimi.

Xiaomi Magic Controller kupiłem  w sklepie Yoshop.com za niecałe 13$, teraz niestety promocja się skończyła i kosztuje 19$. Śledź moją stronę, dodam informację jeśli ponownie będzie w niższej cenie.

Advertisements