Now Reading
Xiaomi Mijia Giiker Super Cube – nowoczesna kostka rubika

xiaomi mijia giiker super cube

Gdy pierwszy raz ujrzałem grafiki zapowiadające nowy produkt Xiaomi sądziłem, że to wstęp do kampanii promocyjnej nowych słuchawek. Niedawno informowałem o  nawiązaniu współpracy z firmą Xiaomo, teraz chiński gigant postanowił nawiązać współprace z firmą Giikier. Xiaomi Mijia Giikier Super Cube to kolejny produkt na platformie clowfundingowej i nie są to słuchawki, a interaktywna kostką rubika. Chyba każda osoba kojarzy kostkę rubika, może nigdy nie ułożyła ale na pewno kojarzy z wyglądu. Jest to geometryczna układanka w której trzeba umieścić wszystkie identyczne kolory na jednej stronie. Giikier postanowił wbudować w urządzenie dużo czujników i zintegrować z aplikacją mobilną.

xiaomi kostka rubika

Nowy sposób na stare rzeczy

Kostka rubika, to żaden problem? Spróbuj Xiaomi Mijia Giiker Super Cube. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak kostka rubika. Dziewięć elementów na każdej z sześciu stron kostki. Giikier posiada jednak inne kolory niż pierwowzór: różowy, niebieski, biały, żółty, pomarańczowy i zielony. Prawdziwe zmiany skrywa wnętrze nowej kostki, czujniki położenia i bateria. Sposób ładowania jest bardzo oryginalny, trzeba nałożyć specjalne słuchawki. Producent deklaruje że bateria wytrzyma na 30 dni przy jednej godzinie dziennego użytkowania, a w trybie gotowości może czuwać do trzech miesięcy.

xiaomi mijia giiker super cube

Czujniki położenia w czasie rzeczywistym przesyłają dane  za pomocą Bluetooth do dedykowanej aplikacji na smartfona. Dostępne są wersje dla sadowników i cukierników. Aplikacja zapewnie małe mini gry w których możemy ćwiczyć refleks i pamięć. Inna ciekawą możliwością aplikacji jest interaktywna nauka szybkiego układania kostki. Nie pobijesz rekordzisty księgi guinessa, ale zaczniejsz opracać kostki z sensem, a nie na odpieprz i może się uda.

Xiaomi Mijia Giiker Super Cube została wyceniony na terenie Chin na 99 juanów, niecałe $16. Kostka dostępna jest w sklepie Banggood.com i na Aliexpress.