XPRINT Pocket Photo Printer – szkoda, że nie działa

XPRINT Pocket AR Photo Printer

XPRINT Pocket Photo Printer

Na początku lutego przedstawiałem nowy produkt Xiaomi, przenośną drukarkę do zdjęć. Dwa tygodnie temu trafiłem na dobrą ofertę i postanowiłem kupić. Dzisiaj kurier dotarł do mnie z kilkoma przesyłkami, wśród nich była drukarka Xiaomi XPRINT Pocket Photo Printer. Niestety spotkało mnie duże rozczarowanie związane z produktem.

XPRINT Pocket Photo Printer

Po południu wziąłem się za rozpakowywanie nowej paczki. Kartonowa przedziałka w środku była poszarpana, podarta. Nie wiem jak do tego doszło, drukarka była fabrycznie zapakowana przezroczystą folią.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]XPRINT Pocket Photo Printer[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]XPRINT Pocket Photo Printer[/su_column][/su_row]

XPRINT Pocket Photo Printer

W środku poza drukarką znajduje się jeszcze przewód micro USB służący do ładowania i krzaczasta instrukcja obsługi. W zestawie nie ma ładowarki, przewód musimy podłączyć do ładowarki od telefonu lub bezpośrednio do portu USB w  laptopie.

Reklama

XPRINT Pocket Photo Printer

Mimo uszkodzeń pudełka, samo urządzenie wydaje się nietknięte. Na froncie znajduje się logo XPRINT. Lewy bok zawiera przycisk służący do włączenia drukarki oraz dioda informująca o stanie połączenia bluetooth.  Jeden z krótszych boków zawiera otwór przez który wychodzą zdjęcia, a z przeciwnej strony znajduje się przycisk do resetu i port micro-USB do ładowania.

[su_row][su_column size=”1/3″ center=”no” class=””]XPRINT Pocket Photo Printer[/su_column] [su_column size=”1/3″ center=”no” class=””]Drukarka do zdjęc Xiaomi[/su_column] [su_column size=”1/3″ center=”no” class=””]Drukarka do zdjec xiaomi[/su_column][/su_row]

Na prawym boku znajduje się kieszonka na papier. W zestawie razem z XPRINT Pocket Photo Printer dociera jedna paczka papieru.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]papier fotograficzny[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]papier fotograficzny[/su_column] [/su_row]

..i  wielka klapa

Produkt rozpakowany, czas przejść do najważniejszego, wydrukowania pierwszego zdjęcia. Zeskanowałem kod QR z instrukcji obsługi i pobrałem aplikacje na Androida po chwili również na iOS. Aplikacja nazywa się xprint. Niestety na oba systemy jest po chiński, po kliknięciu 3x dalej moim oczom ukazał się krok polegający na weryfikacji za pomocą SMS. Aby skorzystać z drukarki, muszę zweryfikować swoje konto poprzez SMS. Niestety do wyboru są tylko chińskie numery kierunkowe, nie da się wybrać +48 aby otrzymać SMS. Sprawdziłem również na systemie android, sytuacja wygląda podobnie, co prawda nie ma listy z sugerowanymi numerami kierunkowymi ale jak wpisuje 48 nie idzie.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””][/su_column] [/su_row]

Gdy wyczerpały mi się pomysł sprawdziłem filmy na YT jak ludzie uruchamiają drukarkę, jest ich mało. Na żadnym nie widziałem aby aplikacja prosiła o utworzenie konta, może wydali to w jednej z ostatnich aktualizacji, nie wiem. Napisałem do sklepu gdzie kupiłem i czekam na informacje. Nigdzie nie widziałem informacji, że drukarka nie może być skonfigurowana poza terenem Chin. Jeżeli ktoś planował zakup, niech się wstrzyma, jeżeli dostanę informacje od sklepu lub znajdę sposób na obejście problemu, dam znać.

 

Advertisements