Xiaomi zaprezentowało kamerę internetową, którą można kupić za równowartość 40 PLN

kamera Mijia

Niedawno opisywałem kamerkę internetową marki Xiaovv, jest to pierwsza kamera, jaka pojawiła się w ofercie Xiaomi Youpin. Teraz Xiaomi postanowiło zaprezentować własną pod marką Mijia, szkoda tylko, że w parze z rewelacyjną ceną – 40 PLN nie idzie rozdzielczość.. kamera Xiaomi oferuje tylko 720p. Rozumiesz to? 720p w 2020 roku.

Kamera Mijia została stworzona z myślą o laptopach, które nie posiadają wbudowanej kamery do wideorozmów. A kto stworzył laptopa bez kamery? No zgaduj, oczywiście Xiaomi, a dokładnie submarka Redmi – ultrabook RedmiBook Air 13 nie ma kamery.

Wrócę jednak do kamery Mijia, jej wymiary to 90 x 28 x 18,5 mm i waży 34,5 g. Urządzenie nie posiada wbudowanego mikrofonu, należy skorzystać z dodatkowego, który najprawdopodniej już jest wbudowany w laptop z którego korzystasz. Kamera jest w stanie rejestrować obraz w rozdzielczości 720p (1280 × 720) i jest zakończona przewodem USB 2.0.

Reklama

Kamera internetowa Mijia została wyceniona w Chinach na 69 juanów, czyli równowartość $10. Jest już dostępna na Aliexpress, lecz 10 dolców drożej. Kup, jeżeli potrzebujesz kamery na której będziesz słabo widoczny.

Mamy 2020 rok – superszybkie sieci 5G, a tu proszę, kamera 720p.

Advertisements