Zewnętrzna kamera Xiaomi -rozpakowanie i DUŻY problem z podglądem

Na początku czerwca Xiaomi zaprezentowało pod własną marką Mijia pierwszą kamerę zewnętrzną (IP65). Produkt jest na tyle ciekawy, że nie trzeba ciągnąć żadnych przewodów po elewacji, kamera działa teoretycznie bezprzewodowo. Posiada wbudowany akumulator który wystarczy na 100 dni monitorowania ogrodu.

Użyłem słowa teoretycznie ponieważ zestaw składa się z dwóch części: kamery którą montujemy na zewnątrz oraz centralki z którą łączy się kamera. Centralkę należy zasilić i połączyć poprzez Wi-Fi lub zwykłym przewodem komputerowym do naszego routera. Przewód zasilający do centralki to jedyny konieczny przewód, połączenie przewodem do routera można pominąć i korzystać tylko z Wi-Fi.

Jak widzisz jest to idealny produkt do osób które zakończyły remont domu, zrobiły piękną elewację lecz zapomniały o przewodzie do monitoringu. Kamerę Xiaomi wystarczy zamocować na kołki rozporowe lub przykleić do płaskiej powierzchni. W domu montujemy centralkę która udostępnia nagrania do chmury lub zapisuje je na karcie microSD. Kartę pamięci wkładamy oczywiście do centralki, jeżeli ktoś ukradnie kamerę to będziemy to mieli zarejestrowane na karcie w centralce.

Kamerą zarządzamy z poziomu aplikacji Mi Home, dodajemy centralkę a następnie do niej kamerę. W aplikacji możemy podglądać obraz na żywo oraz ustawić monitorowanie. Gdy tylko kamera wykryje zagrożenie to otrzymamy powiadomienie i dostęp do 10 sekundowego filmu z wykrytym zagrożeniem.

Reklama

Problem z podglądem po LTE

Kamerę mam już u siebie kilka tygodni i nie potrafię rozwiązać problemu związanego z podglądem. Jeżeli jestem w tej samej sieci Wi-Fi co sparowana centralka to aplikacja łączy się bez problemu. Jednak gdy wyjdę z domu lub przełączę się sieć LTE to nie mogę połączyć się z kamerą i obejrzeć dzieje się na zewnątrz. Podsumowując, nie działa mi najważniejsza funkcja, podgląd gdy jestem poza domem.

Kamera zewnetrzena xiaomi problem
Po kilkudziesięciu sekundach próby nawiązania połączenia pojawia się disconnected..

Nie wiem jak to naprawić, zwlekałem z wpisem tak długo ponieważ zamówiłem jeszcze jedną z Chin i mam dokładnie ten sam problem. Próbowałem różnych rzeczy, na początku dałem do przetestowania znajomemu bez informowania o problemie, i u niego było dokładnie to samo. Brak możliwości połączenia się po 3G/LTE, za pośrednictwem Wi-Fi działa wszystko dobrze. Próbowałem tworzyć hotspot drugim telefon i z nim sparować centralkę i wciąż ten sam problem. Połączyłem centralkę z routerem przewodem i również nie pomogło…

Nie mam już pomysłu jak to naprawić. Ktoś spotkał się z takim problemem i ma rozwiązanie?!

Advertisements