Amazfit Verge Lite oferuje 20 dni na jednym ładowaniu i ekran AMOLED, a kosztuje niewiele

Minął miesiąc od kiedy otrzymałem smartwatch Amazfit Verge Lite, jest to tańsza wersja modelu Verge. Wersja Lite została okrojona z niektórych funkcji jak np. NFC (które i tak nie działa w Polsce), lecz posiada jeden szalenie ważny atut. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 20 dni, tak podaje producent i faktycznie tak jest w praktyce. Przyszedł czas na podzielenie się z Wami plusami i minusami jakie zauważyłem podczas codziennego użytkowania Amazfit Verge.

Konstrukcję zegarka i zawartość opakowania opisywałem we wcześniejszym wpisie. Zegarek został stworzony do osób aktywnych fizycznie. Koperta Amazfit Verge Lite została pokryta gumowym tworzywem dlatego zegarek jest przeznaczony do sportowego stroju, w przypadku smart casual będzie źle wyglądał. Obudowa zegarka posiada stopień hermetyczności IP68, oznacza to że możną brać prysznic, biegać w deszczu, lecz nie można z nim pływać.

Wyświetlacz i bateria

Dwie najlepsze rzeczy w Amazfit Verge Lite to wyświetlacz i bateria. Dotykowy ekran AMOLED o przekątnej ekranu 1.3 cala i rozdzielczości 360 x 360 px posiada bardzo dobrą jakość wyświetlanej treści. Nie ma problemu z odczytaniem komunikatów w pełnym słońcu. Obudowa wystaje ponad wyświetlacz, więc nie ma ryzyka o porysowanie gdy kładziemy zegarek tarczą do biurka. Mi często zdarza się przypadkowo uderzać zegarkiem o różne wystające przedmioty, w tym wypadku schowany za wystającą obudową wyświetlacz jest również dobrze chroniony. Apple Watch którego używałem wcześniej ma uszczerbki na obudowanie i rysy na wyświetlaczu.

Amazfit Verge Lite
Prognoza pogody

Zegarek posiada tylko jeden przycisk w prawym górnym rogu który pozwala powrócić do ekranu głównego. Wszystkimi funkcjami należy sterować za pomocą dotyku. Oprogramowania zegarka nie posiada języka polskiego, wszystko jest po angielsku. Interfejs jest prosty i bardzo przejrzysty, już po paru minutach nie ma problemu z poruszaniem się po menu.

Bateria trzyma rewelacyjnie, jest to killer features zegarka! W zegarku mam skonfigurowane powiadomienia z Messengera, do tego SMS oraz 30 minutowy trening i bateria o pojemności 300 mAh wytrzymuje 20 dni na jednym ładowaniu! Jeżeli wyłączyłbym powiadomienia z Messengera to wynik na pewno byłby jeszcze lepszy. Ładowanie do pełna trwa 2,5 godziny przez dołączoną do zestawu stację dokującą.

Amazfit Verge Lite
Tętno mierzone 24 godziny na dobę

Treningi na wyższy poziomie dla ambitnych amatorów

Amazfit Verge Lite umożliwia rejestrowanie 7 rodzajów aktywności fizycznej: bieg na zewnątrz, bieg na bieżni, spacer, jazda na rowerze, jazda na rowerze stacjonarnym, orbitrek oraz ćwiczenia na siłowni.

Reklama

W trakcie treningu zegarek w czasie rzeczywistym wyświetla tempo oraz tętno. Dla mnie tempo jest mało istotnym parametrem i podczas treningu skupiam się na tętnie. Staram się biec jak najszybciej, lecz nie przekraczając bezpiecznej strefy tętna. Zegarek umożliwia ustawienia alertu poprzez wibracje gdy tętno będzie zbyt wysokie.

GPS z GLONASS działa wyśmienicie. Trasa wyznaczana jest z dokładnością do 2m, zarówno w terenie zabudowanym jak i otwartym. Gdy biegałem na bieżni to w podsumowaniu mogę sprawdzić kiedy byłem na zewnętrznym, a kiedy na wewnętrznym torze. Wszystkie ukończone treningi można podejrzeć z poziomu zegarka. Nie ma potrzeby sięgać po smartfon aby sprawdzić jak nam szło na poprzednim treningu.

Amazfit Verge Lite

Amazfit Verge Lite łączy się z aplikacją Mi Fit, co według mnie jest ogromnym plusem. Z poziomu aplikacji można podejrzeć wszystkie treningi zarejestrowane przez zegarek, nasz sen oraz zmienić ustawienia zegarka jak i same tarczę. W aplikacji Mi Fit dostępnych jest kilka różnych tarcz do wyboru.

Mi Fit Amazfit Verge Lite

Z poziomu zegarka można sterować muzyką którą odtwarza sparowany z nim smartfon. Dzięki czemu da się sterować zarówno ulubionymi utworami ze Spotify, jak i Apple Music.

Jednorazowy problem z działaniem podczas testów.

Smartwatch Amazfit Verge Lite używałem przez miesiąc i w tym czasie raz zaciął się, w ogóle nie reagował na dotyk. Musiałem wykonać twardy reset poprze długie przytrzymanie przycisku. Zegarek uruchomił się ponownie i potem było już dobrze.

Podsumowanie

Jeżeli dotychczas używasz Amazfit BIP który również długo działa na jednym ładowaniu, a chciałbyś porządny ekran AMOLED to Verge Lite jest dla Ciebie. Jeżeli używasz opaski Mi Band 4 lub starszej, a chciałbyś pójść o krok dalej to Amazfit Verge Lite również będzie dobrym wyborem. Na większym ekranie zegarka zdecydowanie lepiej czyta się SMS lub powiadomienia z Messengera. Amazfit Verge Lite będzie dobrym wyborem dla wszystkich osób które są w stanie zaakceptować jego stricte sportowy wygląd. Jesteś początkującym biegaczem? Amazfit Verge Lite również będzie bardzo dobry wyborem ze względu na stosunek jakości do ceny. Ile kosztuje? W ulubionym serwisie wielu polaków – Aliexpress, Amazfit Verge Lite można kupić za $99,99.

Advertisements