Now Reading
Wywołuj Asystenta Google za pomocą przyciski w smartfonach Xiaomi

Sposobów na wywołania Asystenta Google jest wiele, ja w Mi Mix 3 mam dedykowany przycisk z lewej strony. Można również za pomocą głosu, wypowiadając hasło: ” Ok Google” lub „Hej Google”. W tym celu aplikacja nakazuje 4 razy powtórzyć „ok Google” aby dobrze rozpoznawać głos właściciela smartfonu. Pomimo tej czynności u mnie w Mi Mix 3 opcji Voice Match i tak nie da się aktywować, duża szkoda mocno ogranicza to funkcjonalność. Dla mnie najważniejsze zadanie Google Assistant to sterowanie telefonem gdy jadę autem, szkoda że muszę w tym celu ręcznie go wywoływać.

Wywołuj Asystenta Google za pomocą przyciski w smartfonach Xiaomi

Wywołuj Asystenta Google za pomocą przyciski w smartfonach Xiaomi

Jeżeli również masz problem z Voice Match i automatycznym wywołaniem asystenta a nie masz dedykowanego przycisku jak ja w Xiaomi Mi Mix 3 to nic straconego. Xiaomi zaimplementowało w MIUI 10.21 funkcję która wykorzystuje w tym celu przycisk od włączania/wyłączania smartfonu. Jeżeli masz system w nowej wersji to wystarczy przejść do ustawień -> dodatkowe ustawienia -> skróty i gesty -> i na samym dole będzie Asystent Google – „Przytrzymaj przycisk zasilania przez pół sekundy, aby uruchomić Asystenta Google”.

See Also

Jeżeli nie używałeś jeszcze Asystenta Google to sprawdź go, naprawdę polecam. Bez problemu możesz szybko odpowiedzieć na SMS, ustawić nawigację czy dodać do kalendarza wydarzenie w następny wtorek o godzinie 11. Moim zdaniem Google ma potencja aby ich wirtualny pomocnik był zdecydowanym liderem na tle konkurencji. Wszystko za sprawą wyszukiwarki google i miliardów zapytań które są w niej wyszukiwane.

Scroll To Top