Kolejne nowości w nakładce MIUI, tym razem skrót i zrzut ekranu

MIUI aktualizacja

Wczoraj informowałem o nadchodzącej nowości w MIUI, a mianowicie ruchach 3D które umożliwiają uruchomienie aplikacji bez potrzeby dotykania ekranu. Dzisiaj przedstawię kolejne nowości które moim zdaniem jest zdecydowanie bardziej użyteczne.

Zmiana karty SIM z poziomu belki zsuwanej z góry ekranu


Smartfony Xiaomi to urządzenia Dual SIM, wewnątrz mogą znajdować się dwie karty SIM. Nowa wersja MIUI umożliwi szybkie przełączanie się pomiędzy kartami. Wystarczy zsunąć górną belkę ze skrótami i nacisnąć na ikonę „Dane Mobilne”, dzięki temu otrzymamy szybki dostęp do drugiej karty SIM. Opcja będzie wyglądała tak samo ja teraz działa szybkie przełączenia pomiędzy sieciami Wi-Fi.

Pełnoekranowy zrzut ekranu


W smartfonach Xiaomi z nakładką MIUI zrzut ekranu wykonuje się poprzez zsunięcie trzech palców w dół ekranu. W nadchodzącej aktualizacji po wykonaniu zrzutu pojawi się nowy przycisk który umożliwi wykonanie zrzutu pełnoekranowego.

Reklama

Co to znaczy zrzut pełnoekranowy? Jeżeli chcesz np zapisać wpis ze strony a nie mieści się na „jednym” ekranie to możesz zrobić dłuższy zrzut ekranu. Za pomocą tego uchwycisz całą stronę jakbyś scrollował palcem. Jest to genialna opcja, zdecydowanie lepsza niż wykonanie kilku zrzutów. Opcja jest już dostępna w MIUI, lecz nowa aktualizacja umożliwi zrobienie tego szybciej, bez potrzeby dodatkowego klikania w opcjach.

Aktualizacja najpierw trafi do chińskiej wersji MIUI, a później do globalnej wersji która jest sprzedawana w Europie.

Advertisements