Now Reading
Czas odblokowania bootloader w smartfonach Xiaomi jeszcze dłuższy

W każdym smartfonie ze stajni Xiaomi, za każdym razem instaluje inny ROM niż otrzymuje zainstalowany fabrycznie. Urządzenia kupuję od razu po rynkowym debiucie i w większości przypadków są do mnie wysyłane z chińskim softem, który jest zaśmiecony i nie ma wielu funkcji. Z ratunkiem przychodzi oprogramowanie Xiaomi.eu, które jest w 100% przetłumaczone na wiele języków i posiada dużo udogodnień. Jednak aby zainstalować inne oprogramowanie trzeba odblokować bootloader w nowym urządzeniu.

Czas odblokowania bootloader w smartfonach Xiaomi jeszcze dłuższy

Czas odblokowania bootloader w smartfonach Xiaomi jeszcze dłuższy

Oficjalne odblokowanie bootloadera można wykonać przy pomocy aplikacji Xiaomi, niestety wymaga to cierpliwości. Na początku trzeba było czekać 72 godziny. Następnie czas został zwiększony do 360 godzin, czyli dwóch tygodni i tyle czasu czekałem aby odblokować Mi 8. Niestety dzisiaj ogłoszono, że teraz na odblokowanie będzie trzeba czekać 1440 godzin (2 miesiące), strasznie długo. Dla mnie 14 dni było już za długo, a czekać dwa miesiące?! Nie wiem, skąd tak długi czas oczekiwania. Mam nadzieję, że po interwencjach użytkowników Xiaomi skróci ten czas do chociaż 14 dni.

Xiaomi Mi Max 3 dotarł do mnie z odblokowanym bootloaderem

Parę dni temu otrzymałem smartfon Xiaomi Mi Max 3 i ku mojemu zdziwieniu gdy go uruchomiłem u dołu zobaczyłem napis unlocked. Oprogramowanie Xiaomi.eu mogłem wgrać w 5 minut. Sklep musiał sam usunąć blokadę z mojego modelu ponieważ dotarł do mnie bez folii. Nie wiem jak tego dokonali, ale serwisy Xiaomi potrafią odblokować bootloader w parę sekund.  Jak widać sklepy również, od teraz za każdym razem będę prosił aby wysłali mi odblokowane urządzenie.

Jaki korzyści oferuje Xiaomi.eu?

Xiaomi Mi mix

See Also

Smartfon odblokowuję tylko i wyłącznie po to, aby zainstalować oprogramowanie Xiaomi.eu. Oferowane są dwie wersje – stabilna i tygodniowa. Wersja tygodniowa otrzymuje co tydzień aktualizację którą można przeprowadzić przez aplikację „Aktualizacje” na smartfonie Xiaomi. Oprogramowanie oparte jest na chińskiej wersji deweloperskiej z której usunięte zostały niepotrzebne rzeczy i całość została przetłumaczona np. na język Polski.

W tym tygodniu Mi 8 z Xiaomi.eu ma otrzymać Androida 9, a kiedy otrzyma oficjalna wersja global? Raczej nie prędko. Dzięki Xiaomi.eu od dawna miałem pełnoekranowe gesty, odblokowywanie twarzą i inne udogodnienia które są dla mnie codziennością. Gdy wezmę do ręki smartfon Xiaomi innej osoby to dziwię się czemu niektórych funkcje nie działają.

Scroll To Top