Kupujesz w Chinach lub obcej walucie? Dużo podróżujesz? Załóż konto Revolut!

Revolut

Revolut zadebiutowało w 2015 roku, przez cztery lata do firmy dołączyło 4 miliony klientów. W tym czasie przeprowadzone zostało ponad 350 milionów transakcji, w tym kilkaset moich.

Ja korzystam z usługi Revolut już prawie dwa lata, konto mam od grudnia 2017. Konto założyłem w jednym celu, oszczędności. Gdy kupuje sprzęt w Chinach to zawsze płacę w dolarach. Revolut umożliwia darmową wymianę aż 140 walut po aktualnym kursie. Nie pobiera opłat tak samo jak banki lub kantory online. Aby w pełni wykorzystać potencjał Revolut należy zamówić fizyczną kartę która działa na zasadzie prepaid. Nie musisz trzymać na niej wszystkich swoich pieniędzy, wystarczy tylko kwota potrzebna na zakupy. Dzięki temu karta Revolut jest bezpieczna na wszelkich wyjazdach i podczas płacenia w podejrzanych sklepach online.

Jak działa wymiana waluty w Revolut?


Załóżmy, że masz już swoją kartę. Teraz wystarczy, że zasilisz konto Revolut za pomocą swojej zwykłej karty którą otrzymałeś od banku. Po sekundzie wpłata powinna zostać odnotowana i środki będą dostępne na saldzie Revolut.

Przelałeś 100 złotych i chcesz za to kupić opaskę Mi Band 3 na Aliexpress za $20. Nie musisz zmieniać waluty. Wystarczy, że zapłacisz kartą Revolut a aplikacją sama przewalutuje potrzebną kwotę według aktualnego kursu, bez prowizji. Revolut z kwoty 100 złotych dostępnych na koncie przewalutuje 77 złotych na $20. Pozostałe 23 zł wciąż będzie dostępne na koncie. Tak samo jest w drugą stronę, masz na koncie $20 i idziesz do Biedronka po bułki. Kwota zostanie automatycznie przewalutowana po aktualnym, międzynarodowym kursie dolara na złotówki, bez żadnej prowizji.

Jeżeli śledzisz kursy walut i widzisz spadek dolara, a za kilka tygodni lecisz na wakacje i będziesz go potrzebował, to możesz w każdem chwili przewalutować swoje złotówki na dolary. Do kwoty 20 000 złotych miesięcznie, przewalutowanie jest darmowe.

Karta Revolut to idealne rozwiązanie na wakacje


Lecisz do UK, USA, Hong Kongu, gdziekolwiek i nie chcesz aby banki zdzierały za każdą transakcje kartą? Wystarczy, że użyjesz karty Revolut a ona przewalutuje dostępne saldo na lokalną walutę przy zerowej prowizji. Poza oszczędnościami, znacząco wzrasta również bezpieczeństwo. Jeżeli przypadkowo zgubisz kartę Revolut to będzie to zdecydowanie mniejsza strata niż utraciłbyś swoją główną kartę.

Dokładne statystyki w aplikacji też są fajne i przejrzyste, wszystko widać jak na tacy.

Reklama
revolut

Darmowe wypłaty z bankomatu


Karta Revolut umożliwia darmową wypłatę z bankomatów do 800 złotych miesięcznie, potem pobierane jest 2% prowizji.


To wszystko jest za darmo


Zamówienie fizycznej karty Revolut to koszt 25 złotych, lecz jeżeli założysz konto z mojego linku to otrzymasz ją za darmo + dodatkowe 33 PLN! Jedyne co musisz zrobić to zweryfikować swoją tożsamość (standardowa procedura w Unii Europejskiej podczas zakładania rachunku bankowego) i zasilić je kwotą 20 złotych. Nie stracisz tych pieniędzy, automatycznie pojawią się na koncie Revolut do wydania.

Jeżeli zamówisz z mojego linku to również ja będę miał z tego korzyść. Otrzymam metalową kartę Revolut za darmo, muszę tylko przekonać 5 osób aby stworzyły konto. Sam korzystam z usługi od grudnia 2017 dlatego gorąco polecam. Jeżeli będziesz jedną z tych pięciu osób to wielkie dzięki!

Wszystko co opisałem wyżej jest dostępne w Revolut absolutnie za darmo. Są również dostępne programy płatne za które otrzymujemy dodatkowe funkcje i przywileje np. na lotnisku. Więcej o korzyściach płynących z posiadania karty metalowej lub premium przeczytasz w aplikacji Revolut.

Jeżeli jesteś zdecydowany to pamiętaj, polecam mój link 🙂 Również chcesz otrzymać metalową kartę na rok za darmo? Zostaw swój link rekomendacyjny w komentarzu.

Dodam jeszcze, już niedługo kartę Revolut będzie można podpiąć pod Apple Pay. Mała edycja, już działa z Apple Pay!

Advertisements