Now Reading
Inteligentna lodówka Xiaomi w chińskim rozmiarze „XXL” – Xiaomi Mijia Viomi Yunmi

Xiaomi Mijia Viomi Yunmi

Marka Viomi, submarka Xiaomi ma już kilka swoich produktów w dziedzinie żywności/kuchni np. podgrzewacz wody czy dzbanek filtrujący. Teraz nadszedł czas na coś znacznie większego. Inteligentna lodówka Xiaomi Mijia Viomi Yunmi trafiła na platformę crowdfundingową.

Xiaomi Mijia Viomi Yunmi

Xiaomi reklamuje urządzenie jako lodówka XXL, według mnie to europejski standard. Wymiary 717 x 785 x 1807 mm. Patrząc na zdjęcia i widząć podwójne drzwi sądziłem, że będzie szersza, solidna eLka, starczy.

Xiaomi Mijia Viomi Yunmi

Lodówka ma cztery drzwi, para górych od lodówki jest uchylana na boki ,a pojemność wynosi 289 litrów. Zamrażalka posiada dwie wysuwane szuflady. Standardowo najpierw musimy otworzyć drzwiczki, a następnie wysunać szuflady. Rozwiązanie Xiaomi w którym od razu są szuflady jest według mnie lepsze, pojemność zamrażalki wynosi 173 litry. Łączna pojemność Xiaomi Mijia Viomi Yunmi wynosi 462 litry, ciut więcej niż Passat B5 Janusza i Grażynki. Spalanie, tzn pobór prądu również bardzo dobrze, 0,96 kW/h. Lodówka jest cicha, podczs pracy emituje 38 dB.

Jest tablet, Xiaomi Mijia Viomi Yunmi jest smart!

Xiaomi Mijia Viomi Yunmi

See Also
maszyna do polerowania

Coś czego jeszcze nie miałem, tablet wbudowany w drzwi lodówki. Z dwojga lodówek, mój geekowy umysł oczywiście wybierze tą z ekranem. Viomi posiada o przekątnej 10,1 cala, łączność ze smartfonem za pomocą Bluetooth i to jest według mnie minus. Ponieważ nie będziemy mogli podejrzeć listy zakupów z lodówki gdy będziemy w sklepie, chyba że to będzie bluetooth LE, ale nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Filtr antybakteryjny

Viomi ma w swojej ofercie sam filtr antybakteryjny i przeciwzapachowy do lodówek , oczywiście nie mogło zabraknąć go w ich lodówce. Żywność będzie zdrowa, nie będzie w niej bakterii i potworów jakie są w reklamach TV.

Cena jest według mnie przystępna, Xiaomi Mijia Viomi Yunmi jest wyceniona na 3999 juanów czyli $633. Znajdźcie mi taką lodówkę za niecałe 2200zł w Polsce, bez szans. Ja nawet mogę zapłacić 3000zł. Ciekawe czy w ogóle jakiś sklep będzie oferował wysyłke do Polski, trzeba czekać. Ja będę uważnie śledził i jeżeli będzie za ludzkie pieniądze, to na pewno kupuje.

Scroll To Top