Xiaomi prezentuje nowe lodówki za mniej niż 1700 PLN

Single mieszkający samodzielnie zazwyczaj nie potrzebują dużej lodówki, sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej w przypadku rodziny z trójką dzieci. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłaby duża, najlepiej czterodrzwiowa lodówka pozwalająca przechować zachcianki spożywcze wszystkich domowników, jest jednak jeden problem, cena.

W Polsce za dużą lodówkę dwudrzwiową trzeba zapłacić od 2500 PLN do nawet 30 000 PLN. Taką wysoką cenę znalazłem w jednym ze sklepów AGD RTV, i co jeszcze dziwniejsze ktoś kupił ponieważ była jedna opinia. Kto bogatemu zabroni..

Lodówki Xiaomi Mijia są w rewelacyjnie niskich cenach

W ofercie ekosystemu Xiaomi są już lodówki, lecz jak dotychczas były to produkty marki Viomi. Teraz firma dowodzona przez Lei Juna postanowiła zaprezentować swój produkt z logiem Mijia. Aby trafić do jak największego grona potencjalnych kupujących, zaprezentowane zostały aż 4 modele:

  • dwudrzwiowa 160L za 999 juanów, $140 -> 550 PLN
  • trzydrzwiowa 210L za 1599 juanów, $228 -> 880 PLN
  • dwudrzwiowa 483L za 1999 juanów, $282 -> 1100 PLN
  • czterodrzwiowa 486L za 2999 juanów, $423 -> 1650 PLN

W Polsce o takich cenach możemy tylko pomarzyć, niestety aby kupić odpowiednik największej lodówki Xiaomi trzeba wygospodarować z domowego budżetu dodatkowe 1000 PLN, a i tak kupimy słabszy sprzęt. Prawdopodobnie tylko dwudrzwiową, a w czterodrzwiowym produkcie Mijia można otworzyć lodówkę bez otwierania zamrażalnika.

Lodówka Xiaomi łączy się z aplikacją na smartfonie

Lodówka Mijia oczywiście wyposażona jest w funkcję smart i integrację z aplikacją Mi Home. Osoby władające językiem chińskim mogą komunikować się z wirtualny asystentem Xiao AI aby dowiedzieć się jaka jest temperatura w lodówce, i w razie potrzeby zwiększyć moc.

Xiaomi deklaruje, że lodówka podczas pracy emituje hałas na poziomie 39 dB. A jak z energooszczędnością? To już zależy od danego modelu. Dla porównania najmniejszy model o pojemności 160L zużywa 0.58 kW na dobę, a największy, czterodrzwiowy o pojemności 486 już 1.05 kW na dobę.

Na swój produkt Xiaomi daje trzy lata gwarancji, pomimo tego że w Chinach prawo wymaga tylko rok. Dwa dodatkowe lata to bonus od Xiaomi, ponieważ są przekonani o bezawaryjnej pracy swojego sprzętu.

Sprzedaż lodówek Mijia rozpocznie się 15 października o godzinie 10:00 czasu Chińskiego, szkoda, że tylko produkt będzie dostępny tylko w Chinach..kupiłbym

Scroll To Top