Now Reading
Myślisz o zakupie inteligentnego zamka do drzwi, lecz boisz się o wytrzymałość? Zobacz co zniesie zamek Xiaomi

Mniej więcej pół roku temu Xiaomi zaprezentowało inteligentny zamek do drzwi pod marką Mijia. W ciągu zaledwie 7 godzin nowy produkt sprzedał się w liczbie 90 000 sztuk, dzięki czemu został najlepiej sprzedającym się inteligentnym zamkiem do drzwi na terenie Chin.

Drzwi można otworzyć na sześć różnych sposób: za pomocą czytnika linii papilarnych, NFC, bluetooth, kodu, kodu tymczasowego lub przy użyciu specjalnego, fizycznego klucza bezpieczeństwa. Urządzenie jest w stanie zapamiętać do 50 linii papilarnych, 50 kodów i 25 urządzeń NFC.

Xiaomi postawiło duży nacisk na kwestię bezpieczeństwa. Wewnątrz znajduje się 7 różnych czujników który wykryją jeżeli ktokolwiek będzie próbował „dostać się do zamka” i od razu otrzymamy powiadomienie na telefon o włamania.

Największą przewagą produktu z logiem Mijia nad konkurencją jest zaawansowane wykorzystanie IoT, czyli integracji z innymi urządzeniami smart home od Xiaomi. Przykładowo gdy otworzymy drzwi po godzinie 15 to automatycznie uruchomi się scena „powrót z pracy” która uruchomi sprzęt audio, zasłoni okna i ustawi klimatyzację na zdefiniowaną wcześniej temperaturę.

Zamek Mijia to niesamowicie wytrzymały produkt


Xiaomi postanowiło pokazać jak bardzo wytrzymały jest ich produkt. Pomimo widocznych zniszczeń dokonanych za pomocą młotka, wiertarki i szlifierki kątowej wciąż działa poprawnie. Zobacz sam na filmie poniżej:

Scroll To Top