Now Reading
Myślisz o zakupie inteligentnego zamka do drzwi, lecz boisz się o wytrzymałość? Zobacz co zniesie zamek Xiaomi

Mniej więcej pół roku temu Xiaomi zaprezentowało inteligentny zamek do drzwi pod marką Mijia. W ciągu zaledwie 7 godzin nowy produkt sprzedał się w liczbie 90 000 sztuk, dzięki czemu został najlepiej sprzedającym się inteligentnym zamkiem do drzwi na terenie Chin.

Drzwi można otworzyć na sześć różnych sposób: za pomocą czytnika linii papilarnych, NFC, bluetooth, kodu, kodu tymczasowego lub przy użyciu specjalnego, fizycznego klucza bezpieczeństwa. Urządzenie jest w stanie zapamiętać do 50 linii papilarnych, 50 kodów i 25 urządzeń NFC.

Xiaomi postawiło duży nacisk na kwestię bezpieczeństwa. Wewnątrz znajduje się 7 różnych czujników który wykryją jeżeli ktokolwiek będzie próbował „dostać się do zamka” i od razu otrzymamy powiadomienie na telefon o włamania.

Największą przewagą produktu z logiem Mijia nad konkurencją jest zaawansowane wykorzystanie IoT, czyli integracji z innymi urządzeniami smart home od Xiaomi. Przykładowo gdy otworzymy drzwi po godzinie 15 to automatycznie uruchomi się scena „powrót z pracy” która uruchomi sprzęt audio, zasłoni okna i ustawi klimatyzację na zdefiniowaną wcześniej temperaturę.

See Also

Zamek Mijia to niesamowicie wytrzymały produkt


Xiaomi postanowiło pokazać jak bardzo wytrzymały jest ich produkt. Pomimo widocznych zniszczeń dokonanych za pomocą młotka, wiertarki i szlifierki kątowej wciąż działa poprawnie. Zobacz sam na filmie poniżej:

Scroll To Top