iPhone 12 – jak mały będzie? Sprawdź już dziś!

iPhone

iPhone 12 to nadchodzący, najmniejszy z braci serii 12. Jego ekran będzie miał przekątną 5,4″ i dla wielu osób będzie swoistym wybawieniem od dużych smartfonów. Z pewnością przyczyni się też do wysypu mniejszych urządzeń od konkurencji z Androidem.

Z całą pewnością jest ogromna rzesza osób, które tylko czekają na wydajne i małe smartfony, zarówno z Androidem, jak i iOS. Nadchodzący, najmniejszy iPhone 12 może temu zaradzić, mimo, że nie będzie miał wszystkich nowości co modele Pro.

iPhone
Tak wygląda porównanie na iPhone Xs

Jeśli ktoś z was już dziś chce sprawdzić czy smartfon będzie dobry pod względem rozmiaru, a właściwie przekątnej ekranu, to możecie zrobić to już dziś. Serwis MacRumors przygotował grafiki, dzięki którym na posiadanym przez nas iPhone’ie możemy wyświetlić grafikę, która pokazuje rzeczywisty rozmiar wyświetlacza najmniejszego iPhone’a 12.

Grafiki możecie znaleźć w artykule MacRumors tutaj.

Reklama

Po wejściu w link powyżej należy wybrać grafikę pasującą do naszego modelu smartfona oraz wersję dla praworęcznych lub leworęcznych. Sugeruję zapisanie grafiki do zdjęć, dzięki temu podgląd będzie lepszy niż w przeglądarce.

Jak to wygląda w praktyce? Według mnie dobrze, chociaż nie wiem czy równe 5″ zamiast 5,4″ nie byłoby bardziej wygodne, ale czas pokaże. Gdy sprawdzałem grafikę na moim iPhone’ie Xs wydało mi się to trochę za duże do komfortowej obsługi jedną ręką. Przypomniałem sobie jednak, że ramki w tegorocznych smartfonach od Apple mają być nieco cieńsze, a cała budowa przypominać ma iPada Pro, więc krawędzie będą węższe niż są obecnie, co przełoży się na wygodniejszą obsługę.

Porównałem też grafikę do rozmiaru iPhone’a SE pierwszej generacji i właściwie jest ona z nim równa. Gdy położyłem SE na ekranie Xs-a to pokrył w całości wyświetlany obraz, był z nim równy. Więc jeśli masz pod ręką iPhone’a 5/5s/SE to po prostu weź go do ręki i wyobraź sobie, że cały front jest ekranem. Dodaj do tego niewielkie ramki i taki właśnie będzie iPhone 12 5,4″. Dla mnie bomba.

Advertisements