MediaTek Dimensity 720 to następna układu Helio G90T

MediaTek Dimensity 720

Tajwański producent układów scalonych dla smartfonów zaprezentował nowy SoC – MediaTek Dimensity 720. Jest to naturalny następca bardzo popularnego Helio G90T – ten procesor posiadał między innymi Redmi Note 8 Pro – najlepiej sprzedający się smartfon Xiaomi Corp w historii. Tak, tani Redmi sprzedaję się znacznie lepiej od np. flagowca Xiaomi Mi 9.

Układ MediaTek Dimensity 720 został stworzony w procesie produkcji 7 nm i posiada modem obsługujący sieci 5G z technologią MediaTek UltraSave. Funkcja UltraSave odpowiada za analizowanie ruchu sieciowego w celu jak najlepszej optymalizacji pracy modemu, a to przekłada się na dłuższy czas działania smartfona na jednym ładowaniu.

MediaTek Dimensity 720

Dimensity 729 składa się z dwóch rdzeni ARM Cortex-A76 taktowanych zegarek 2GHz i sześciu rdzeni Cortex-A55. Za przetwarzanie zadań graficznych odpowiedzialny jest układ Mali G57. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość ekranu to 2520 x 1080 pikseli z częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz.

Reklama

Podsumowując, będzie to tani do nadchodzących smartfonów Redmi z obsługą sieci 5G. Jeżeli potrzebujesz maksymalnej wydajności, a nie chcesz wydać fortuny na smartfon z procesorem od Qualcomm, to celuj w urządzenie z SoC Dimensity 1000+ – jest to flagowy układ od marki Mediatek, który jest zbliżony do mocy, jaką oferuje aktualny lider wydajności, Snapdragon 865.

Dodam jeszcze, że pierwszym smartfonem z procesorem Dimensity 720 nie będzie Redmi/Xiaomi, lecz OPPO A72 5G.

Advertisements