Okulary Apple będą kosztowały 499$, obsłużą szkła korekcyjne

apple glass

Okulary obsługujące AR od firmy Apple zostały ujawnione przez Front Page Tech, a właściwie Jona Prossera. No, przynajmniej w kwestii technicznej i marketingowej. Mają się one nazywać Apple Glass i kosztować 499$.

O nadchodzących okularach Apple mówi się coraz częściej jako następcy smartfona. Z pewnością początkowo tak nie będzie, natomiast będą kolejnym elementem tzw. urządzeń ubieralnych.

Co o nich wiemy? Nazwa to Apple Glass, cena wyniesie 499$ i będzie do niej można doliczyć koszt szkieł korekcyjnych, jeśli ktoś ma problemy ze wzrokiem. Oba szkła będą działać jako wyświetlacze i będą obsługiwane przy pomocy gestów. Okulary będą obsługiwane przez iPhone’a, podobnie jak to było w przypadku pierwszego Apple Watcha. Wczesny prototyp posiadał radar LiDAR oraz ładowanie bezprzewodowe.

Apple planowało pokazać nowe okulary jesienią, jako niespodziankę „One More Thing”, w stylu Jobsa. Wszystko jednak uległo zmianie po wybuchnięciu epidemii koronawirusa, gdy spotkania personalne zostały mocno ograniczone i prawdopodobnie ujrzymy je w marcu 2021 roku. Do sprzedaży mają trafić pod koniec 2021 roku lub na początku 2022.

Reklama

Kup Apple Watch Series 3 Nike+ w x-kom.pl

Firma z Cupertino pracuje także nad, bardziej nam znanym od innych producentów, zestawem do AR/VR, a zadebiutować miał on przed okularami. iOS 14 ukazał nam aplikację Gobi i tym samym Apple może testować elementy rozszerzonej rzeczywistości dla okularów/gogli.

Według Jona Prossera tegoroczny event dla iPhone’a 12 może się odbyć w październiku zamiast we wrześniu w związku z opóźnieniami spowodowanymi epidemią.

Advertisements