Uchwyt do pompek z platformy crowdfundingowej Xiaomi

Uchwyt do pompek Xiaomi-1

Lubię aktywność fizyczną, być „fit”. W ostatnich miesiącach do większego ruchu bardzo motywuje mnie Apple Watch za sprawą miesięcznych wyzwań. Przykładowo w tym miesiącu muszę spalić 24 700 kalorii i niestety trochę leniuchowałem. Pozostały tylko 3 dni do końca maja, a mi zostało jeszcze ponad 4 tysiące kcal do spalenia. Na pewno będzie to dla mnie aktywna końcówka miesiąca, ale zrobię to – medal za wyzwania miesiąca musi być!

Jakiś czas temu na platformie sprzedażowej Xiaomi o nazwie Youpin pojawił się ciekawy produkt firmy Yunmai. Jest to specjalna platforma z kilkunastoma otworami i specjalnymi uchwytami. Wśród moich znajomych nikt nie wiedział do czego służy owy gadżet, a to tylko uchwyt do pompek.

Każdy kolor odpowiada za zaangażowanie innej grupy mięśni podczas wykonywania pompek. Szczerze powiem, że podchodziłem sceptycznie do tego produktu lecz po pierwszych treningu zmieniłem zdanie. Gdy trzymam uchwyty mięśnie klatki piersiowej pracują zdecydowanie lepiej aniżeli trzymałbym ręce płasko na ziemi.

Rok temu korzystałem z aplikacji przeznaczonej do rozpisania „treningu pompek”, od nowicjusza do osoby która wykona 100 w jednej serii. Pamiętam, że nie skończyłem całego planu treningowego. Raz nie chciało mi się wykonać treningu, a potem już notorycznie przekładałem…i niestety nie udało się. Dotarłem do +- 70 pompek w jednej serii, byłem tak blisko! Klucz do sukcesu? Nie przekładać ani jednego treningu!

Wróciłem do tej aplikacji gdy dostałem uchwyt do pompek Yunmai i zacząłem od poziomu średnio-zaawansowanego.. po paru dniach poddałem się. Nie byłem w stanie wykonać założonej ilości powtórzeń, chociaż rok temu bez użycia uchwytów dawałem radę. Zacząłem trening od nowa, tym razem wybrałem najniższy poziom trudności. Pompki z uchwytami, inną pozycją dłoni są zdecydowanie trudniejsze i mocniej angażują klatkę piersiową. Klatka jest zdecydowanie bardzie spompowana, póki co trenuje tylko na zewnętrznym niebieskim kolorze. Poźniej przejdę na barki, aktualnie skupiam się na klatce.

Niedługo kończę poziom 1 i przechodzę na drugi.

To co podoba mi się w produkcie Yunmai to składanie. Platforma posiada specjalnie otwory w które wkładamy uchwyty i składamy na pół. Dzięki temu uchwyty służą jako rączka do transportu. Pal licho „transport”, lecz dzięki takiemu rozwiązaniu uchwyty na pewno nie zginą bo zawsze będą razem z platformą. Polecam jeżeli nie masz czasu na siłownię a chcesz poćwiczyć w domu.

Drugim ważnym plusem w produkcie Yunmai to pozycja nadgarstków, jest „zdrowsza” ponieważ nie są pod kątem 90 stopni.

Za dwa treningi kończę poziom pierwszy. Następnie 19 treningów na poziomie drugim w którym na ostatnim wykonam 50 pompek w jednej serii. Jak wszystko pójdzie dobrze to na trzecim poziomie w ostatnim, 25 treningu wykonam 100 pompek w jednej serii. Oby się udało 🙂

Uchwyt Yunmai kupiłem w sklepie Banggood.com

Scroll To Top