Xiaomi MITU Mini Scooter

Xiaomi ma w swojej ofercie produkty dla każdej grupy wiekowej, w tym również do dzieci. Zaczynając od noworodków, specjalny termometr który na bieżąco monitoruje podstawowe parametry życiowe. Dla trochę starszych są klocki, kolejki, maskotki. Dzisiaj prezentuję, nowość Xiaomi MITU Mini Scooter. Trzykołową hulajnogę skierowaną dla dzieci, idealna dla przedszkolaków w wieku 4-6 lat.

Xiaomi MITU Mini Scooter

Xiaomi MITU Mini Scooter

Hulajnoga Xiaomi M365 jest w Polsce popularna, gdy dzieci widzą jak ich rodzic jeździ na hulajnodze same też domagają się podobnego sprzętu. M365 jest za duża dla dzieci, jak i również za szybka. Zwłaszcza po modyfikacji, gdy startuje od 1km/h z pełną mocą 1000W! Moc seryjna jest 4x mniejsza i wynosi tylko 250W. Xiaomi widząc lukę w swoim portfolio produktów wypuściło Xiaomi MITU Mini Scooter, hulajnogę którą dzieci będą mogły z łatwością używać.

XIAOMI MITU MINI SCOOTER

Hulajnoga ma wymiary 597 mm x 294 mm x 780 mm, waga wynosi 3,1kg. Maksymalny ciężar kierowcy hulajnogi wynosi 50kg. Posiada trzy kółka aby nie było problemu z równowagą, dodatkowo metalowy drążek jest owinięty miękką gumą i jest w kształcie litery C. Podstawa na której opieramy nogę postawną ma 567 mm długości i 134 mm szerokości, została również pokryta antypoślizgowym tworzywem. Rozmiar i odpowiednia powierzchnia sprawiają, że dziecko może wygodnie i stabilnie przemierzać kolejne metry.

Stawy są ważne w każdym wieku, zwłaszcza u rozwijającego się dziecka. Xiaomi zastosowało specjalny system amortyzacji który eliminuje niepotrzebne wstrząsy. Zarówno przednie jak i tylne koło wykonane są z gumy poliuretanowej która jest odporna na zużycie. Przednie mają grubość 32 mm, a tylne 52mm. Oczywiście Xiaomi stawia na bezpieczeństwo i wyposażyło hulajnogę w migające kółka zarówno z przodu jak i tyłu, które zasilane są indukcyjnie. Gdy dziecko odpycha się i jedzie to generowany jest prąd który zasila migające światła.

Xiaomi MITU Mini Scooter

Hulajnoga będzie odpowiednia dla dzieci w różnym wieku, ponieważ kierownica jest regulowana góra/dół. Z transportem również nie będzie problemu ponieważ można złożyć ramię kierownicy. Regulować można również  przednie koła aby dostosować do umiejętności dziecka. Jeżeli ma problemy z utrzymanie równowagi większe pochylenie, zapewnie większa równowagę i zmniejszy prędkość jazdy. Gdy już dorośnie można wyprostować, aby mogło osiągnąć większą prędkość. Duży tylny hamulec pozwoli wyhamować małemu amatorowi prędkości.

XIAOMI MITU MINI SCOOTER
XIAOMI MITU MINI SCOOTER

Xiaomi MITU Mini Scooter sprzedawany jest w cenie 249 juanów (39 USD) i będzie dostępny od 8 czerwca. Do wyboru jeden z trzech kolorów, różowy, niebieski i żółty.