Xiaomi stworzyło ultralekką mobilną przeglądarkę internetową Mint Browser

Xiaomi stworzyło ultralekką mobilną przeglądarkę internetową Mint Browser

Mint Browser to nazwa nowej przeglądarki internetowej na urządzenia mobilne której twórcą jest Xiaomi. Przeglądarka aktualnie dostępna jest tylko na platformę Android. Za sprawą niskich wymagań bardzo dobrze sprawdzi się na urządzeniach które nie oferują olbrzymiej mocy obliczeniowej lub mają mało pamięci RAM. Mint Browser możesz pobrać ze Sklepu Play, przeglądarka waży tylko 10MB.

Xiaomi stworzyło ultralekką mobilną przeglądarkę internetową Mint Browser

Xiaomi stworzyło ultralekką mobilną przeglądarkę internetową Mint Browser

Mint Browser poza niewielkim rozmiarem cechuje się również prostym interfejsem, programiści nie zrezygnowali z praktycznych funkcji popularnych przeglądarek takich jak: przeglądanie incognito, tryb czytania czy wyszukiwanie głosowe które korzysta z API Googla. Jeżeli masz wykupiony mały pakiet danych u swojego operatora komórkowego to możesz zablokować ładowanie zdjęć, które zużywają najwięcej transferu. Fani przeglądania sieci w łóżku będą mogli włączyć tryb nocny, aby odciąży oczy.

Reklama

W zaawansowanych ustawieniach programiści zawarli opcję która nie zawsze znajduje się w kodzie przeglądarki, mowa o przełączaniu trybu wyświetlania. Dostępne są cztery opcje: Android, Komputer, iPhone i iPad. Przykładowo jeżeli wybierzemy ostatnią opcję to strona wczyta się tak jakbyśmy mieli właśnie w rękach tablet z nadgryzionym jabłkiem.

[pb_one_quarter]Xiaomi stworzyło ultralekką mobilną przeglądarkę internetową Mint Browser[/pb_one_quarter] [pb_one_quarter][/pb_one_quarter] [pb_one_quarter][/pb_one_quarter] [pb_one_quarter][/pb_one_quarter]

Uruchomiłem przeglądarkę Xiaomi Mint Browser na nowym bezramkowcu Mi Mix 3 i strony rzeczywiście ładują się błyskawicznie. Jeżeli masz słabszy telefon i denerwuje Cię czas ładowania to polecam wypróbować. Mi brakuje w niej jednej rzeczy, wyszukiwania słów na stronie poprzez wpisanie hasła w pasku adresu u góry. Nie wiem czemu ale taką opcję ma tylko Safari na iPhonie, w przeglądarkach z których korzystam na Androidzie to aby coś wyszukać to muszę kliknąć w opcję, jakiś patent Apple? Niby drobnostka a w codziennym użytkowaniu naprawdę praktyczna.

Ja jak już wspominałem pare miesięcy temu na codzień korzystam z przeglądarki Brave. Zawiera w sobie zaawansowanego adblocka, automatycznie blokuje reklamy i skrypty które nas śledzą w sieci. Twórcy pracują również nad nagrodami za oglądanie reklam podczas normalnego przeglądania stron. Brave to bardzo ciekawy projekt, mam nadzieję że Google go nie wykupi i nie zabije.

Advertisements