Aparat w Xiaomi Mi 9 jeszcze lepszy, DxOmark przyznał dodatkowe trzy punkty

Xiaomi Mi 9 Dxomark

Smartfony Xiaomi zaprezentowane przed 2019 rokiem nie dorównywały konkurencji w jednym aspekcie, jakości wykonywanych zdjęć. Na początku roku Xiaomi zaprezentowało Mi 9 i dopiero ten smartfon mógł na równi rywalizować z flagowcami od innych producentów.

Firma DxOmark profesjonalnie testuje możliwości aparatów w smartfonach. Tegorocznym flagowiec Xiaomi otrzymał od DxOmark ocenę 107 punktów i w rankingu smartfonów z najlepszym aparatem wyprzedał iPhone XS Max o 2 punkty. Dokładnie Mi 9 uplasował się na trzecim miejscu (luty 2019), tuż za innym chiński producentem, marką Huawei.

Po debiucie iPhona 11 w którym wprowadzono tryb nocny oraz szerokokątny, DxOmark rozszerzyło swoją procedurę testowania aparatów o dwie wyżej wymienione funkcję. Zarówno tylko nocny jak i szerokokątny jest dostępny w Mi 9, dlatego DxOmark postanowiło jeszcze raz sprawdzić możliwości aparatu i ocena wystawiona flagowemu modelowi Xiaomi wzrosła o 3 punkty, ze 107 na 110.

Reklama
Aktualny ranking DxOmark

Dokładny test aparatu możecie przeczytać tutaj. W skrócie napiszę, że według DxOmark Mi 9 nie jest najlepszy w aspekcie fotografii nocnej i szerokokątnej, lecz w stosunku jakości do ceny zdecydowanie góruje nad konkurencją.

Jeżeli szukasz telefonu z dobrym aparatem i nie chcesz wydać fortuny to Xiaomi Mi 9 6/64GB można kupić już za 1230 PLN.

Advertisements