DxOmark słabo oceniło aparat w Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro

Xiaomi mi 9t pro antutu

Zgodnie z wczorajszymi informacjami jakie opublikowałem w mediach społecznościowych (przy okazji zachęcam do śledzenia!) DxOmark opublikowało dzisiaj wynik test aparatu Mi 9T Pro, smartfon w Indiach sprzedawany pod nazwą Redmi K20 Pro. Firma DxOmark sprawdza jakość wykonywanych zdjęć oraz jakość nagrywanych filmów.

Xiaomi Mi 9T Pro Dxomark

Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro otrzymał od DxOmark 102 punkty. Jest to zdecydowanie niższy wynik od flagowca Xiaomi Mi 9 który uzyskał początkowo 107 punktów, lecz po sprawdzeniu nowych trybów aparatu otrzymał dodatkowe 3 punkty. Aktualna ocena Mi 9 to 110 i jest to wynik o 8 punktów wyższy od Mi 9T Pro. Pewnie zastanawiasz się czy 8 punktów to duża różnica, spójrz na poniższą grafikę, to ranking TOP 22 (dziwna wartość, ale chciałem, aby grafiki były równe). 🙂

Wynik 102 punkty zapewnił Mi 9T Pro dopiero 17 miejsce w ranking, przegrywa ze „starym” Mi Mix 3, ale za to na pocieszenie wyprzedza jabłuszko, iPhone XR. Cały test DxOmark możesz przeczytać tutaj.

O rzetelności testów przeprowadzonych przez DxOmark krążą różne opinie, tak samo jak w przypadku testu mocy obliczeniowej przez AnTuTu. Według sceptyków rządzi pieniądz, kto więcej zapłaci, ten zostanie „lepiej” potraktowany przez testerów.

Ja w tej kwestii jestem neutralny jak Szwajcaria. Nie krytykuje, ani nie stoję murem za firmą DxOmark. Z ciekawości patrzę, jak prezentuje się smartfon na który zamierzam wydać średnią krajową. W rankingu prowadzi Huawei który oferuje rewelacyjną jakość zdjęć i na pewno nie jest to pierwsze miejsce przyznane na wyrost.

Scroll To Top