CEO Xiaomi wymienił 3 najbardziej przełomowe smartfony w historii marki

Lei Jun wymieni 3 najważniejsze smartfony xiaomi

Lei Jun – CEO Xiaomi na chińskim portalu społecznościowym zdradził trzy smartfony Xiaomi które jego zdaniem były najlepsze, najbardziej przełomowe jak na swoje czasy.

Mi Mix 2 ceramic

Pierwszym jest bezramkowiec Mi Mix 2 w najbogatszej wersji – ceramicznej. Smartfon został zaprezentowany jesienią 2017 roku i był to pierwszy na świecie smartfon który posiadał ceramiczną obudowę.

Według mnie Mi Mix 2 oraz Mi Mix 2S to najlepsze smartfony z serii Mi Mix. Pierwsza generacja była przełomowa, lecz efekt wizualny nie szedł w przez praktycznością – zwłaszcza piezometryczny głośnik. Najnowszy Mi Mix 3 nie odniosł sukcesu – mechanizm rozsuwanej obudowy wyglądał fajnie, lecz w codziennym użytkowaniu przeszkadzał.

Xiaomi MI 6

Drugim smartfonem wybranym przez Lei Juna jest Xiaomi Mi 6 – flagowy model na rok 2017. Urządzenie cechowało się doskonały stosunkiem jakości do ceny, porównując do konkurencyjnych producentów – Xiaomi oferowało zbliżone możliwości, lecz znacznie taniej. Mi 6 był pierwszym smartfonem w ofercie Xiaomi z podwójnym aparatem z tyłu.

Xiaomi mi 10

Ostatnim urządzeniem które wymienił prezes Xiaomi jest Mi 10 Pro. Lei Jun twierdzi, że najnowszy flagowiec Xiaomi w niczym nie ustępuje flagowym urządzeniom od Huawei, Samsunga oraz Apple – może z nimi konkurować jak równy z równym.

Moja prywatna lista wyglądałaby trochę inaczej: wymieniłbym model Mi Mix 2 na Mi Mix 2s, Mi 6 na Mi 5, a z ostatnim modelem się zgadzam. Testuje zwykły Mi 10, bez dopisku Pro i rzeczywiście jest rewelacyjny.

Scroll To Top