Now Reading
Lei Jun dyrektor Xiaomi zapowiedział obniżkę cen smartfonów z okazji rocznicy wypuszczenia Mi 1

Kilka godzin temu dyrektor generalny Xiaomi Lei Jun ogłosił spore rabaty na smartfony z okazji 8 rocznicy pierwszego Mi 1.

Należy pamiętać, że model Mi 1 został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8260 SoC o częstotliwości 1,5 GHz, stając się tym samym pierwszym chińskim telefonem w którym mieliśmy do czynienia z tym procesorem. Nad grafiką czuwał procesor graficzny Adreno 220, który wraz z 1 GB pamięci RAM odznaczał się bardzo dobrą wydajność. W dodatku mieliśmy do wykorzystania 4 GB ROM co na tamte czasy było sporo.

Mi 1 zostało produkowane z baterią o pojemności 1930 mAh, producent zapowiadał wtedy 2 dni ciągłego użytkowania na jednym ładowaniu co było mega wynikiem.

Smartfon został wyposażony w 4-calowy ekran firmy Sharp o rozdzielczości 480×854 LCD. Mi 1 obsługiwało A-GPS oraz rosyjski GLONASS. Dodatkowo w telefonie został zamontowany aparat 8 Mpx o obiektywie F 2.4. Telefon ważył niecałe 150 gramów i posiadał wymiary 125 x 63 x 11,9 mm. Jego cena wynosiła wtedy 220 USD.

Xiaomi w tym okresie 8 lat wypuściła wiele modeli telefonów na rynek w podobnej cenie do Mi 1. Dotychczas Xiaomi jest jednym z pięciu największych dostawców smartfonów na świecie.

Mamy nadzieję, że obiecane rabaty, które Xiaomi zamierza wprowadzić, zostaną zauważone również na stronach zakupowych takich jak Aliexpress, Gearbest, Banggood, Geekbuying ale i też w oficjalnych sklepach Xiaomi na całym świecie.

Scroll To Top