Now Reading
Dlaczego na świecie brakuje Mi 9? Winny potrójny aparat

GIgant z Państwa Środka zdradził powód dlaczego brakuje Mi 9, dlaczego nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej liczby flagowego telefonu. Winne oczywiście są fabryki i zapasy komponentów oraz sam proces produkcji. Smartfon Mi 9 posiada potrójny tylną kamerę która składa się z trzech różnych obiektywów. Xiaomi poinformowało, że pierwszy problemem było zmieszczenie wszystkiego wewnątrz obudowy, a kolejnym niewielka ilość obiektywów jaka została dostarczona do fabryk. Proces produkcji przezroczystej wersji Mi 9 Battle Angel jest jeszcze bardziej skomplikowany co jeszcze bardziej pogłębiło problem.

brakuje Mi 9

Xiaomi gwarantuje, że problem został już rozwiązany. Miesiąc temu Xiaomi otworzyło nową fabrykę która będzie mogła wyprodukować milion Mi 9 w ciągu miesiąca gdy ruszy na pełnych obrotach. Aktualnie flagowy smartfon Xiaomi składany jest w trzech fabrykach: Langfang Foxconn, Xi’an BYD i Nanjing Yinghuada.

Brakuje Mi 9 na całym świecie, aktualnie jest to towar deficytowy.

Aktualnie brak Mi 9 to problem globalny. Występuje nie tylko w Europie ale również w Chinach. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni lokalni dystrybutorzy otrzymają odpowiednia ilość sprzętu aby sfinalizować wszystkie zamówienia. Ja na swój egzemplarz Mi 9 Blue 6/128 GB zamówiony w Polsce wciąż czekam.