Podgrzewany materac Chanitex na platformie Xiaomi Youpin

Chanitex Youpin

Kilka dni temu opisywałem nowy grzejnik dodany na platfomę Youpin, a wczoraj Xiaomi dodało kolejny produkt przeznaczony na chłodne, zimowe wieczory. Mowa o Chanitex Smart Warm Mattress, czyli inteligentnym materacu który zasadą działa przypomina system centralnego ogrzewania w naszych domach.

Urządzenie składa się z dwóch części, kontynuując domowe nazewnictwo będzie to bojer oraz grzejnik. Za bojer odpowiada urządzenie które podgrzewa wodę i należy położyć je obok łóżka. Drugą częścią urządzenia jest materac, czyli odpowiednik grzejnika w instalacji CO. Za pomocą cienkich rurek podgrzana woda (możliwość regulacji od 25 do 60 stopni Celsjusza) rozprzestrzenienia się po całej powierzchni materaca i kolokwialnie mówiąc grzeje w pupę. Producent nie zapomniał o bezpieczeństwie, „smart prześcieradło” posiada szereg zabezpieczeń np. przed zbyt wysoką temperaturą. Marka Chanitex deklaruje również, że wysoka jakość użytych materiałów zapobiegająca wydostaniu się ciepłej wody z rurek wewnątrz materaca.

Materac sprzedawany jest w dwóch rozmiarach:

Reklama
  • 2m x 1.5m x 0.02m
  • 2m x 1.8m x 0.02m

Czas na funkcje smart. Jest to inteligent materac na miarę XXI wieku i posiada możliwość zdalnego sterowania za pomocą aplikacji Mi Home. Dobrze, że producent, czyli marca Chaintex umieściła na „bojlerze” przycisk do ręcznego sterowania temperaturą oraz wyświetlacz przedstawiający jej aktualną wartość. Jeżeli urządzenie mamy na wyciągnięcie ręki to lepiej kliknąć w przycisk na obudowie niż sięgać po smartfon, taka jest moja opinia. Aplikacja przyda się do konfigurowania scen z innymi smart gadżetami, jak np. żarówki, czy automatyczne zasłony.

Chanitex Smart Warm Materac został wyceniony w Chinach na 1399 juanów, czyli $200 za mniejszy model i 100 juanów drożej za większy. W ciągu pierwszej doby trwania zbiórki pieniędzy, produkt Chanitex zebrał $356 841, co stanowi 918% potrzebnej kwoty. Wysyłka do pierwszych osób rozpocznie się 27 października 2019 roku.

Nie wiem jak Ty, ale ja gdy byłem młody to zawsze lubiłem wskakiwać do zimnej pościeli. Dzisiejsza nowość Chanitex zdecydowanie nie przypadłaby mi do gustu 🙂

Advertisements