Now Reading
Tłumacz angielsko-chiński na Youpin, więcej takich genialnych gadżetów!

Niektóre gadżety są mniej, a drugie bardziej przydatne. Tłumacz Lighten AI który został zaprezentowany na platformie Youpin zdecydowanie należy do grupy bardzo praktycznych. Sprawdź jak w bardzo użyteczny sposób można skorzystać z możliwości sztucznej inteligencji.

Nowy produkt zebrał podczas kampanii finansowania 547% potrzebnej kwoty. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 10 dni. Wysyłka do pierwszy klientów rozpocznie się 23 maja 2019 roku.

Lighten AI

Inteligentny tłumacz Lighten stworzony został przez firmę Shanghai Hao Teng Intelligent Technology Co., Ltd. Swoim wyglądem bardziej przypomina mikrofon niż tłumacz. Lighten ustawiasz na biurku przed książka i rozsuwasz obudowę, odsłaniając kamerę. Następnie należy sparować tłumacz ze smartfona za pomocą bluetooth. Teraz wystarczy, że wskażesz palcem słowo w książce którego nie znasz, a na telefonie automatycznie pojawi się przetłumaczony wyraz. Producent poszedł jeszcze o krok dalej i aplikacja przeczytane dane słowo abyśmy mogli zapoznać się z wymową każdego słowa.

Tłumacz Lighten potrafi rozpoznać zdecydowaną większość słów pisanych w języku angielski różnymi czcionkami. Algorytm stworzony przez firmę obsługuje 2000 czcionek! Producent deklaruje dokładność rozpoznawania tekstu na poziomie 98%. Po wskazaniu słowa palcem tłumaczenie jest błyskawiczne, zaledwie 0,3 sekundy! Pole widzenie wbudowanej 13-megapikselowej kamery od Sony która rozpoznaje tekst to 1750 cm2. Ta wartość odpowiada dwóm kartką A4.

Urządzenie jest kompaktowe: 34mm x 34 mm x 162 mm i waży tylko 190 gramów. Można wsadzić do plecaka i mieć zawsze pod ręką w razie potrzeby. Wbudowany akumulator o pojemności 2600 mAh umożliwia pracę w dowolnym miejscu przez 4 godziny. Gdy się wyczerpie należy naładować przez gniazdo USB typu C.

Potrzebujesz przetłumaczyć książkę? gazetę? broszurę reklamową? Żaden problem. Czas na minusy urządzenia. Niestety tłumacz Lighten potrafi rozpoznawać tylko angielskie słowa i prezentować chińskie odpowiedniki. Może w aktualizacji producent wprowadzi obsługę innych języków. Wydaje mi się, że znalazłoby się wiele osób które chętnie sięgałyby po angielskie książki mając na biurku takiego pomocnika.

Lighten AI został wyceniony na rynku chińskim na 399 juanów, $60. Chciałbym taki tłumacz ale w drugą stronę, zdecydowanie ułatwiłby mi tłumaczenie specyfikacji chińskich produktów..

Scroll To Top