Now Reading
Xiaomi HIMO Electric Bicycle

Xiaomi HIMO Electric Bicycle

Nowy rower Xiaomi z napędem elektrycznym, Xiaomi HIMO Electric Bicycle trafił dzisiaj na platformę crowdfundingową. W zaledwie parę godzin osiągnął 366% potrzebnej kwoty. Widać, że produkt przypadł do gustu mieszkańcom Chin i jest na niego duży popyt.

Xiaomi HIMO Electric Bicycle

Rower dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych, oba to miksy kolorów. Wariant pierwszy to połączenie czarnego z białym, druga opcja czarnego z pomarańczowym. Rama rowerowa jest kuta ze stopu aluminium, niestety  jest kompaktowych rozmiarów. Koła mają wielkość tylko 12 cali, wolałbym coś większego. Na tylnym kole znajduje się hamulec tarczowy. Rower elektryczny waży 16,7 kg. Aby ułatwić transport, można zgiąć kierownicę na pół. Nie zabrakło oczywiście seryjnie montowanego oświetlenia LED zarówno z przodu, z tyłu, jak i światła hamowania. Siodełko wykonane jest z pianki poliuretanowej impregnowanej. Maksymalna waga rowerzysty to 100kg. Całość jest wodoodporna, posiada IP54 i można jeździć w czasie deszczu.

Xiaomi HIMO Electric Bicycle

Bateria

Xiaomi HIMO Electric Bicycle zasilany jest bezszczotkowym silnikiem elektrycznym o mocy 250W. Akumulator zastosowany przez Xiaomi to 6AH 36V. Czas ładowania wynosi 6,5 godziny i pozwoli na pokonanie 50 kilometrów, deklarowana żywotność wynosi 500 ładowań. W celu poprawy wyglądu wszystkie przewody, zostały poprowadzone wewnątrz ramy.

Xiaomi HIMO Electric Bicycle

Wyświetlacz

Na kierownicy po lewej stronie znajduje się ekran z wielofunkcyjnymi przyciskami. Za ich pomocą można przełączać się z trybu elektrycznego na w pełni manualny, nożny. Do wyboru są trzy poziomy „pomocy” elektrycznej, zależnie od aktualnej sytuacji na drodze. Gdy musimy pokonać stromy podjazd można ustawić aby silnik elektryczny pracował z pełna mocą co znacznie ułatwi jazdę. Na płaskim terenie z kolei możemy zdać się na siłę własnych nóg. Ekran spełnia role licznika rowerowego pokazując aktualną prędkość, przybyty dystans, odległość przybytą przez godzinę oraz poziom naładowania akumulatora. Dużym plusem względem pierwszej generacji jest obsługiwany język angielski, a nie tylko chińskie krzaki. Poprzednik cierpiał na słabą widoczność przy dużym świetle, mam nadzieję, że to Xiaomi również poprawiło. Jednak aby to sprawdzić musze czekać, aż będę miał rower u siebie.

Xiaomi HIMO Electric Bicycle został wyceniony na 1699 juanów, $265. Elektryczny rower będzie wysyłany do pierwszy klientów od 30 lipca.

Xiaomi HIMO Electric Bicycle

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top