BlitzWolf BW-HL1 nie rozumiem dlaczego ten smartwatch ma ocenę 4.93 na 5…

Lubię markę BlitzWolf, oferują bardzo dobrej jakości przewody oraz urządzeni z kategorii smart home. Miałem już okazję testować inteligentne gniazdko i działa bardzo dobrze. Niestety moje dobrą ocenę produktów BlitzWolf zdecydowanie podważył smartwatch BlitzWolf BW-HL1. Zegarek kosztuje +-$25 dlatego nie spodziewałem się cudów, lecz nie sądziłem że będzie tak źle. Nie będę dokładnie opisywał wszystkich funkcji zegarka, skupię na na rzeczach które dyskwalifikują go jako produkt warty zakupu.

Naprawdę ciężko mi znaleźć w jakieś plusy, no może czas pracy na jednym ładowaniu. Używałem go przez tydzień i w tym czasie poziom naładowania akumulatora spadł ze 100 do 36%.

Smartwatch nie posiada ekranu dotykowego, jest przycisk dotykowy którym klikając wybieramy kolejne opcje w menu, a dłuższe przytrzymanie skutkuje wybraniem danej opcji. Irytujące jak musisz ponownie „przeklinać” się przez całe menu ponieważ ominąłeś to co chciałeś aktywować. Dodam jeszcze, że ramki wokół ekranu są duże, zajmują +-35% tarczy zegarka.

BlitzWolf BW-HL1 nadaje się na trening? Nie!

Blitzwolf bw-hl1 recenzja

Rejestrowanie aktywności fizycznej to dla mnie bardzo istotna funkcja w smartwatchu. Z tego powodu nie rozstaje się z Apple Watch, chce zaliczyć wszystkie wyzwania miesiąca! Kto używa produkt firmy z Cupertino ten zrozumie. BlitzWolf BW-HL1 jest w monitorować (przynajmniej takie są opcję) 8 rodzajów aktywności fizycznej: bieganie, koszykówkę, jazdę na rowerze, skakanie na skakance, badminton, piłkę nożną, pływanie oraz chód. Nie ma opcji siłowni, a z racji że zależny mi głównie na monitorowaniu tętna to wybierałem skakankę.

Uruchomiłem trening, czas leci, niby wszystko działa. W czasie treningu spoglądam na Apple Watch na lewym nadgarstku i wskazuje tętno 145, spoglądam na prawy i produkt BlitzWolf pokazuje 70. Patrzę za kilka minut znowu i to samo, odczyt smartwatcha BW-HL1 zdecydowanie nie zgadza się z rzeczywistym.

Niedawno testowałem Amazfit GTS i odczyt pulsu był taki sam jak w Apple Watchu, zdjęcia porównujące znajdziesz tutaj.

Reklama

Powiadomienia? Zbyt dużo „straconej powierzchni”

BW-HL1 -3

Plus dla BlitzWolf za polską czcionkę, nie ma krzaków jak w zegarkach GTS i GTR, lecz moim zdaniem duże ramki, zły dobór czcionki oraz wielkości tekstu sprawa że niewiele mieści się na małym wyświetlaczu BW-HL1. Na tak dużej kopercie powinno mieścić się więcej treści.

Po kilku pierwszych powiadomieniach przestałem spoglądać na ekran produktu BlitzWolf ponieważ mieściło się na nim tak mało, że i tak musiałem sięgać po smartfon.

Spójrz na poniższe zdjęcie. Powierzchnia ekranu zaczyna się na napisie BlitzWolf, a kończy minimalnie pod liczbą kroków = strasznie duże ramki!

Za +-$25 nie oczekiwałem rewelacji, lecz używanie zegarka było męczące. W podobnej cenie, a nawet taniej można kupić opaskę Xiaomi Mi Band 4 i będzie to zdecydowanie lepszy wybór. Mi Band to produkt kompletny, a BW-HL1 to dla mnie nieporozumienie, zwłaszcza gdy nie działa pomiar tętna podczas treningu.

Produkt który używam musi „sprawiać radość”, dostarczać pozytywnych emocji lub być funkcjonalny. Niestety smartwatch BW-HL1 nie spełnia żadnego z tych założeń.

Advertisements