Now Reading
Czujnik zmiany położenia od Aqara, dopełnienie Xiaomi Smart Home

W ekosystemie Smart Home Xiaomi są różne czujnik, np: ruchu, temperatury, zalania, wilgotności. Produkt który dzisiaj opiszę został stworzony przez markę Aqara, lecz jest kompatybilny z aplikacją Mi Home i możesz połączyć go z innymi urządzeniami np. żarówkami/lampami Yeelight.

Czujnik zmiany położenia Aqara to uniwersalny gadżet posiadający wiele zastosowań. Możesz go umieścić w szufladzie lub przymocować do obrazu, poruszenie danej rzeczy automatycznie uruchomi zdefiniowaną scenę.

Urządzeń jest tej samej wielkości co termometr Aqara. Wymiary to 36 mm x 36 mm x 9mm. Działa w temperaturze od – 10 stopni Celsjusza do +45 stopni Celsjusza. Zasilanie to jedna bateria CR2032. Urządzenie komunikuje się poprzez ZigBee dlatego konieczne jest posiadanie bramki. W zestawie razem z czujnikiem otrzymujemy taśmę dwustronna aby przekleić czujnik do gładkiej powierzchni.

Jak działa czujnik zmiany położenia Aqara?


Działanie jest bardzo proste: w aplikacji Mi Home mamy do wybory trzy zmienne:

See Also
Uchwyt do pompek Xiaomi-1

  • wykrycie wstrząsów
  • wykrycie przechylenia
  • wykrycie upadku

Gdy którekolwiek z tych zdarzeń zostanie wykryte przez czujnik to nastąpi automatyczna reakcja innego urządzenia, od Ciebie zależy co się stanie. Na przykład włączy się żarówka w pokoju lub otrzymamy powiadomienia na telefon o zagrożeniu.

Wszystkie zdarzenia są rejestrowane w logach, zawsze masz podgląd w aplikacji Mi Home o której godzinie „uruchomiono alarm”. Jeżeli widzisz u siebie zastosowanie dla takiego czujnika, to produkt Aqara jak najbardziej polecam.

Scroll To Top