Now Reading
Instalacja Windowsa 10 po Polsku na Xiaomi Notebook Air / Pro + sterowniki.

Windows po polsku na laptopach xiaomi

Laptopy Xiaomi to dobra alternatywa dla różny „plastikowych” Acerów, Lenovo i innych. Wadą laptopów z logo Mi jest Chiński system operacyjny, jednak w prosty sposób możesz zainstalować wersję „używalną”, czyli po polsku.

Co potrzeba?

 • Pendrive conajmniej 8GB

Cały myk polega na tym, że trzeba utworzyć bootowany pendrive.

Teoretycznie całość powinniśmy móc zrobić poprzez specjalną aplikacje Windowsa do tworzenia pendrive startowego, jednak w przypadku firmy Microsoft byłoby za łatwo.  Próbowałem tak zrobić 10x, za każdym razem otrzymywałem błąd, dlatego najpierw trzeba w terminalu skonfigurować pendrive jako bootowalny.

Umieszczamy pendrive w porcie USB laptopa i klikamy na klawiaturze klawisz Windowsa, następnie wpisujemy: cmd

xiaomi laptop windows po polsku

W nowo otwartym oknie wpisujemy: diskpart

xiaomi laptop windows po polsku

Otworzy się kolejne okno. W którym wpisujemy: list disk

xiaomi laptop windows po polsku

Terminal wyświetli listę z podpiętymi do komputera nośnikami danych. Po ilości pamięci od razy widać który to pendrive. W moim przypadku jest to dysk o numerze 1, aby wybrać właśnie ten dysk należy wpisać komende: select disk 1

xiaomi laptop windows po polsku

xiaomi laptop windows po polsku

Dysk numer jeden został wybrany. Teraz musimy wpisać następujące komendy i każdą kolejno zatwierdzić enterem:

clean
create partition primary
active
format fs=fat32 quick
assign

Instalacja Windowsa 10 po Polsku na Xiaomi Notebook

Instalacja Windowsa 10 po Polsku na Xiaomi Notebook

Instalacja Windowsa 10 po Polsku na Xiaomi Notebook

Instalacja Windowsa 10 po Polsku na Xiaomi Notebook

XIAOMI air po polsku

XIAOMI air po polsku

xiaomi pro po polsku

Gotowe, bootowalny pendrive został utworzony.

Teaz możemy przejśc do kroku od którego teoretycznie moglibyśmy zacząć, lecz błędy Microsoftu o których pisałem na początku wpisu powodowały, że zawsze moje próby kończyły się fiaskiem.

Pobieramy narzędzie Microsoftu „Windows 10 USB tool” w tym celu przechodzimy na stronę Microsoftu.

Następnie należy postępowac zgodnie ze strzałkami na zdjęciach poniżej.

xiaomi pro po polsku

xiaomi pro po polsku

windows pl xiaomi

windows pl xiaomiwindows pl xiaomiwindows pl xiaomi

Aplikacja ściągnie system Windows 10 i skopiuje na pendrive, potrwa to około 10 minut.

I włala! Mamy już system na pendrive, można instalować. Uruchamiamy ponownie komputer i wciskamy na klawiaturze kilka razy F2, aby uruchomić biosa.

xiaomi bios

Z lewej strony przechodzimy do zakładki Boot, sprawdź czy opcja USB Boot jest włączona, jeśli nie to przełącz w tryb Enabled. Następnie klikamy na  Boot Devices Order.

xiaomi bios

Klikamy na pendrive z prawej strony i przeciągamy aby był nad dyskiem, zatwierdzamy „yes”.

xiaomi biosxiaomi bios

Ostatni krok to naciśnięcie w prawym dolnym rogu „Save and Exite”, lub skótem klawiszowym F10. Potwierdzamy wprowadzone zmiany i komputer uruchomi się ponownie.

xiaomi biosxiaomi polskaWystartuje instalator Windowsa, w którym wszystko będzie w takim języku, w jakim wybraliśmy podczas tworzenia bootowalnego pendrive. Według mnie z dalszą cześcią każdy już sobie sam poradzi.

Po poprawnej instalacji systemu, będzie brakowało niektórych sterowników.

Sterowniki:

Jeśli napotkasz jakieś problemy napisz do mnie za pośrednictwem Twittera lub Facebooka, odpiszę najprędzej.

 

15 komentarzy
 • Jak wrażenia z używania w porównaniu do MacBooka? Będziesz się przesiadał czy powrócisz? Bardzo napaliłem się na ten model, a na black friday można było go dostać poniżej 3 tyś. Poza tym gratuluje strony. Dla mnie jak znalazł. Też jestem fanbojem:D

  • Ostatnio cały czas pracuje w domu, to wole z xiaomi 15 korzystać. Jednak żeby gdzieś zabrać ze sobą, to trochę ciężki kloc 😀 jestem zadowolony bardziej niż z xiaomi air 13.

 • A to ten windows sie zamienia z ch na pl?
  A co ze sterownikami, przeciez je trzeba dogrywac osobno do pl win10. Przy chinskim chyba nie trzeba?

 • A jak wygląda sprawa zalegalizowania tej wersji Language? Bo przecież klucz jest tylko na wersję chińską, a każdy inny język ma osobny klucz.

 • Cześć,
  czy masz może pomysł czy jest jakaś szansa na odzyskanie klucza Office? Chodzi o to, że po otrzymaniu laptopa zrobiłem format i zainstalowałem polskiego windowsa 10 . System jest aktywny więc wszystko super ale zapomniałem na śmierć o Officie 2016. może nie zapomniałem ale myślałem że się sam zaktywuje jak windows. Gdzieś przeczytałem że na chińskim widowsie trzeba było go uruchomić i szczytać klucz bo teraz już może być za późno. Dodam tylko że nie formatowałem dysku recovery. Używałem różnych programó do znajdowania klucza ale tylko windowsa znajdowały.

 • Nie ma potrzeby kupowania nowego systemu, wystarczy zainstalować windowsa 10 wersje Home i elegancko z automatu aktywacja przechodzi. Co do Offica 2016, to gdzieś zrobiłem błąd niby klucz udało mi się uzyskać ale widocznie gdzieś coś pominąłem bo nie dopisał się do konta. Mam klucz ale jak próbuję go aktywować to wyrzuca, że jest to klucz dla innego regionu i nie może zostać aktywowany.

 • Zatem jaka jest prawda. Trzeba kupić licencję na Windowsa Polskiego Home czy nie?
  Przecież to nie kosztuje 5 zł tylko pewnie z 500.
  Dwie różne osoby podają sprzeczne informacje

 • Jeśli instalujesz inną wersję niż Windows 10 Home to tak musisz kupić nowy klucz do systemu, jeżeli zostajesz przy wersji Home to nie ma takiej potrzeby. Klucz widowsa przecież mamy przypisany/wpisany do kompa w biosie czy gdzieś tam w pamięci, wiec jako taki posiadamy do danej wersji.
  Sam instalowałem jakieś 2 miesiące temu i bez problemu przeszło. Pobrałem jak w opisie windowsa 10 Home 64bit, zrobiłem pendriva itd., przy instalacji nie podawałem żadnego kodu, dopiero po odpaleniu już w języku polskim dałem aktywacje i po chwili był już aktywowany bez zbędnych kombinacji, lewych kluczy czy programów. Paczki sterowników pobrałem ze strony producenta podanej przez kolege w poradniku, zainstalowałem i tyle, chodzi aż miło.
  Nie wiem jak innym ale mi działa na oryginalnym kluczu dostarczonym z lapkiem. Swoją drogą bardzo dobry sprzęt, wszystko śmiga i do tego xiaomi 🙂 polecam

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top