Kuo: iPad Pro z aparatem 3D ToF oraz MacBooki z klawiaturą nożycową w pierwszej połowie 2020

Apple wprowadzi do swojej oferty nowe iPady Proz tylną kamerą 3D Time of Flight w pierwszym kwartale 2020 roku – podaje w najnowszym raporcie analityk Ming-Chi Kuo.

Pojawiały się już plotki odnośnie kamer 3D ToF w iPhone’ach i iPadach Pro na rok 2020. Informacje takie podawał nawet sam Kuo, lecz pierwszy raz słyszymy, że system ten zostanie wprowadzony do następnego iPada Pro już na początku przyszłego roku.

Kamera ToF mierzy czas w jakim światło lasera lub diod LED odbija się od obiektów, przez co daje dokładny pomiar mapy 3D otoczenia. Może ona także zostać wykorzystana do poprawienia jakości zdjęć oraz ulepszenia funkcjonalności i dokładności technologii rozszerzonej rzeczywistości. Dwa z przyszłorocznych iPhone’ów także będą posiadały technologię 3D ToF.

Analityk podaje także przewidywane terminy wprowadzenia nowych MacBooków. Apple planuje powrót do klawiatur nożycowych, zamiast obecnych motylkowych, co powinniśmy zobaczyć początkowo w nowym 16″ MacBooku Pro. Najnowszego laptopa od Apple możemy się spodziewać nawet w tym miesiącu.

Kuo wspomina także, że po 16″ laptopie także pozostałe modele MacBooków zostaną wyposażone w nowe klawiatury. Mają być one bardziej wytrzymałe od obecnych motylkowych, które potrafią się psuć od małych okruszków i lekkiego brudu.

Gdyby tylko nowe komputery wyglądały jak te z obrazka wyżej…

Scroll To Top