Now Reading
Yuemi Pro Silent Edition – cicha, mechaniczna klawiatura od Xiaomi

Yuemi Pro Silent Edition

Raz w życiu posiadałem klawiaturę mechaniczną. Nie kupiłem jej ponieważ pisałem książkę, zdecydowałem się na zakup ponieważ sądziłem że będę lepszym graczem w Starcrafta. Niestety, okazało się że problem nie leżał w złej klawiaturze..co mnie do dzisiaj dziwi. Pierwsze skojarzenie dotyczące klawiatury mechanicznej to bardzo głośne uderzanie klawiszy. Klawiatury mechaniczne są stosowane głównie przez osoby które dużo piszą lub są zawodowymi graczami, z racji na hałas jaki wytwarzają pierwsza grupa potencjalnych klientów rezygnuje z nich. Wolą ciszę, albo po prostu nie mogą nocami „głośno pisać”. Xiaomi stworzyło Yuemi Pro Silent Edition, czyli cichą, mechaniczną klawiaturę. Idealny wariant dla wszystkich odbiorców którzy cenią wygodę pisania, czas reakcji po naciśnięciu klawisza.

Yuemi Pro Silent Edition

Yuemi Pro Silent Edition

Za nową klawiaturą przemawia do mnie jej wygląd, często produkty dla graczy posiadają specyficzny kształt. Agresywne podświetlenie RGB, i inne szmery bajery. Nowy produkt cechuje prostota i minimalizm, mi taki styl odpowiada o wiele bardziej. Obudowa klawiatury kuta jest ze stopu aluminium. Dostępna jest w dwóch kolorach, czarnym oraz białym. Delikatnie zakrzywione linie nadają produktowi wygląd premium. Klawisze zostały wykonane z plastiku PC + ABS, zastosowane przełączniki to TTC w kolorze czerwonym.

Yuemi Pro Silent Edition
Yuemi Pro Silent Edition

Najważniejsza cecha nowej klawiatury to specjalna konstrukcja pochłaniająca hałas generowany podczas naciskania klawiszy,  Xiaomi deklaruje, że Yuemi Pro Silent Edition to najbardziej cicha klawiatura mechaniczna na rynku. Całość jest kontrolowana przez procesor z architekturą ARM, który steruje funkcjonalnością. Idealnie sprawdzi się również w grach, potrafi osiągnąć 1000 Hz, od razu reaguje na dotyk. Obsługuje dowolną liczbę klawiszy naciśniętych jednocześnie, w standardowych klawiaturach limit wynosi 11.  Klawiaturę można pochylić o 6 stopni aby bardziej dopasować do indywidualnych preferencji. Yuemi Pro Silent Edition posiada podświetlenie, jednak nie jest „agresywne” jak w klawiaturach dedykowanych strikte graczom. Podświetlenie jest delikatne i subtelne, o zimnej temperaturze barwowej. Dobrze sprawdzi się podczas pracy po zmroku. Przewód do podłączenia PC/laptopa ma długość 1,6m i jest zakończony wtyczką USB-C.

See Also
Miotła elektryczna razem z mopem

Yuemi Pro Silent Edition

Yuemi Pro Silent Edition jest kompatybilna z systemem macOS i Windowsa. Cena wynosi 599 juanów, $94. Nie znalazłem informacji aby była na ten moment sprzedawana poza Chinami.

Scroll To Top