Mi Wine Bottle Stoper – wielorazowy korek do wina

Jak wiecie Xiaomi to firma odpowiadająca nie tylko za produkcję swojej elektroniki użytkowej, ale często nawiązuje współpracę z innymi markami i promuje ich produkty. Tym razem chciałbym Wam przedstawić coś innego, lecz równie funkcjonalnego jak elektronika użytkowa. Nowoczesny, wielorazowy korek do wina – Mi Wine Bottle Stoper.

Co to jest i co to robi? Otóż jest to inteligentny w pewnym sensie korek do wina. Po co nam korek do wina zapytacie? A ile to osób szukało czegoś do zatkania butelki z winem która nie do końca została spożytkowana? Z pomocą przychodzi tu Xiaomi…

Reklama

No dobrze ale jak to działa? Działa dość prosto, kiedy mamy otwartą butelkę z winem, nakładamy na szyjkę taki korek i ustawiamy kiedy wino zostało zamknięte.

Data którą ustawimy za pomocą obracanego pokrętła ma tylko aspekt informacyjny, abyśmy wiedzieli kiedy wino zostało przez nas zamknięte. Po ustawieniu daty naciskamy pompkę i wytwarza się ciśnienie które powoduje „zassanie” korka, co skutkuje zabezpieczenie wina na okres do 7 dniu. W tym czasie próżnia chroni je przed dostępem powietrza, które doprowadziłoby do jego zepsucia.

Advertisements