Now Reading
Odkurzacze Roborock mają trafić oficjalnie do Europy

Odkurzacze Roborock mają trafić oficjalnie do Europy

Roborock to firma specjalizująca w tworzeniu odkurzaczy autonomicznych. Wszystkim fanom Xiaomi produkty Roborock są dobrze znane, Mi Vacuum Cleaner został stworzony przez Roborocka, lecz sprzedawany jest pod marką Mijia. Odkurzacz niedawno został odświeżony i zaprezentowano Mi Vacuum Cleaner 1S.

Roborock tworzy również produkty pod swoją marką, stąd odkurzacz Roborock S50 który jest najbardziej popularnym automatycznym odkurzaczem w Chinach. Ten model również niedawno został odświeżony, Roborock T6. Podsumowując Xiaomi i Roborock to dwie firmy które siebie wzajemnie potrzebują. Za Xiaomi stoi kapitał i globalna pozycja marki, a za Roborockiem wiedza i możliwości produkcyjne.

Roborock w Europie

Portal MuyComputer informuje, że Roborock zamierza wkroczyć na rynek europejski i sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem takich gigantów jak Amazon i Media Markt. Podobnie jak Xiaomi uczyniło z flagowym smartfonem Mi 9.

Jaka będzie cena Roborocka w Europie?


W Chinach model S50 sprzedawany jest za 2399 juanów, czyli $356. W Polsce odkurzacz można kupić za około 1750zł, czyli $456, lecz nie jest to oficjalna dystrybucja Roborocka w Europe bo takowej jeszcze nie ma. Biorąc pod uwagę europejskie ceny ostatnich hitów Xiaomi: M365 Pro, Xiaomi Mi 9 i Redmi Note 7 to Roborock również może zastosować tę samą strategię i zaoferować odkurzacz ze znacznie niższa przebitką względem rynku chińskiego.


Scroll To Top