Pierwszy telewizor Xiaomi OLED z odświeżaniem 120 Hz – Xiaomi TV Master Series

Zgodnie z informacjami które publikowałem kilka dni temu, Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy telewizor OLED. Xiaomi TV Master Series to produkt klasy premium, cena też jest „premium”.

Xiaomi Mi TV Master

Xiaomi Mi TV Master posiada ekran OLED o przekątnej 65 cali z rozdzielczością 4K (3840×2160 piksel) i odświeżeniem obrazu 120 Hz. Telewizor cechuje się jeszcze kontrastem 1000000:1, pokryciem palety barw PDCI-P3 na poziomie 98,5% i obsługą HDR+10. Najwyższa jasność to 1000 nitów, a czerń jest prawie idealnie, bliska 0 nitów.

Xiaomi Mi TV Master OLED to telewizor nie tylko do Netflixa, sprawdzi się również jako ekran dla konsoli. Posiada tryb gamingowy z opóźnieniem na poziomie 1 ms i funkcją DC Dimming – dzięki czemu gracz nie zostanie oślepiony podczas rozgrywki. Kolejne funckje dla graczy to VVR, czyli zmienna częstotliwość odświeżania oraz Dynamic HDR – do jeszcze lepszego odwzorowania barw. Nowe złącze HDMI 2.1 jest w stanie osiągnać prędkośc 48 Gb/s – przyda sie do nadchodzących nowych konsol od PlayStation i Microsoft.

Reklama
Xiaomi Mi TV Master

Produkt jest dedykowany na rynek chiński, więc posiada preintalowaną aplikacji Mi Home do zarządzania inteligentnym domem opartym na sprzęcie Xiaomi. Czyli to czego najbardziej mi brakuje w „polskim Mi TV„. Jest również tryb Always on Dispay który może wyświetlać aktualną godzinę.

Doznania audio też mają być premium. Telewizor posiada 9 głośników o łącznej mocy 65W. Dwa głośniku wykorzystują sufit aby zapewnić efekt dźwięku przestrzennego, dochodzącego z góry. Za moc obliczeniową odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A73 z układem graficznym ARM Mali-G52. System operacyjny to Android TV z nakładką Patchwall.

Xiaomi Mi TV Master

Xiaomi Mi TV Master 65″ OLED został wyceniony w Chinach na 12999 juanów, $1840. Nie ma żadnych informacji na temat globalnej premiery Mi TV z ekranem OLED. Póki co pozostaje zakup na własną rękę w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do EU.

Advertisements