Przenośna golarka elektryczna Xiaomi [rozpakowanie]

Xiaomi electric shaver

Xiaomi electric shaver

Przez długi czas goliłem się golarką do włosów bez żadnej nakładki. Odpowiadała mi konieczność golenia co parę dni i jedyne czego potrzebowałem to naładowana maszynka, żadnej pianki. Z racji, że maszynka już jest leciwa. Gdy na horyzoncie pokazała się golarka elektryczna Xiaomi, od razu złożyłem zamówienie.

Xiaomi electric shaver dociera w klasycznym białym, eleganckim pudełku. Od razu widać, że jest to produkt strikte Xiaomi, a nie jednej z submarek. Na froncie zdjęcie sprzętu który znajduję się w środku, a na tylnej części pudełka u dołu krótki opis parametrów.

W pudełku poza sama golarka elektryczną znajduje się przewód USB-> USB-C służący do ładowania, mała zmiotka do czyszczenia oraz instrukcji obsługi w języku chińskim.

Reklama

Czas przejść do samej golarki elektrycznej Xiaomi, jest bardzo kompakowych rozmiarów bez problemu zmieści się w kosmetyczce, a nawet kieszeni. Na dole urządzenia znajduje się port USB-C służący do ładowania oraz dioda infromująca o stanie naładowania golarki.

Po zdjęciu plastikowej osłony, na jednym z boków widać przycisk do włączania urządzenia. Gdy „rozbierzemy” maszynke jeszcze bardziej i ściagniemy osłone ostrza widać brzytwę tnącą. W oczy od razu rzuta się napis „Made in Japan”,  w wyobraźni mam przed oczyma ostre jak brzytwa japońskie katany, mam nadzieję, że z golarką Xiaomi będzie podobnie.

Pierwsze golenie

Z entuzjazmem przystąpiłem do pierwszego golenia, jak pisałem na początku bardzo dawno nie goliłem się do zera. Można powiedzieć, że strzygłem zarost. Byłem bardzo niemile rozczarowany, golarka elektryczna xiaomi szczypała, niedokładnie goliła. Dużą częśc zarostu pomineła. Goliłem się 15 minut a i tak nie udało mi się ogolić w satysfakcjonujący sposób. Przeczytałem w instrukcji obsługi, że potrzeba czasu aby skóra przystosowała się do nowego sposobu golenia. Po 9 goleniach, trzy razy w tygodniu, przez trzy  tygodnie, golenie powinno być komfortowe. Tak przynajmniej deklaruje Xiaomi, zobaczymy.

Przy drugim goleniu jest już lepiej, nie szczypie ale nadal czasami pozostawia zarost. Zdam relacje po miesiącu.

Xiaomi Electric Shaver  można kupić za około $37.

Advertisements