Smartwatch za 55 PLN? Sprawdź Smartwatch Haylou na Xiaomi Youpin

Smartwatch Haylou

Marka Haylou to nowy partner Xiaomi na platformie Youpin, w swojej ofercie posiadają już bezprzewodowe słuchawki, a teraz postanowili stworzyć budżetowy smartwatch.

Koperta smartwatcha Haylou ma wymiary 40,9 mm x 35,7 mm x 11,6 mm, a szerokość sylikonowego paska wynosi 26,3 mm. Ekran to kolorowy panel TFL LCD 1,3 cala o rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Teraz czas na dwa minusy: zegarek komunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth, tylko w wersji 4.2, a do zarządzania konieczna jest kolejna aplikacja Haylou Sport. Aplikacja będzie dostępna na system Android oraz iOS.

Smartwatch Haylou

Zegarek Haylou ma akumulator o pojemności 210 mAh i według producenta wytrzyma dokładnie tyle samo na baterii co Amazfit GTS, czyli 14 dni. Jeżeli zdecydujemy się na wyłączenie pomiarów tętna oraz monitorowania snu to czas pracy na jednym ładowaniu wzrośnie do 24 dni.

Nie jest to produkt stricte sportowy, lecz posiada możliwość monitorowania kilku podstawowych aktywności fizycznych:

  • chodzenie
  • bieganie na zewnątrz
  • bieganie na bieżni
  • jazda na rowerze
  • fitness
  • wspinaczka
  • joga

Pomimo tego że produkt Haylou nie rejestruje treningu pływackiego to posiada certyfikat wodoodporności IP 68. Bez ryzyka można z nim spacerować w deszczu lub brać prysznic. Z działaniem w skrajnie niskich temperaturach również nie będzie problemu. Producent deklaruje poprawne działanie w temperaturze od -20 to 45 stopni Celsjusza.

Alerty aplikacji, wiadomości które otrzymamy na smartfon, takie komunikaty potrafi wyświetlać ekran o przekątnej 1,3 cala. Tak samo jak w przypadku opaski Mi Band 4, tylko w „większy” i bardziej czytelny sposób.

Smartwatch Haylou został wyceniony w Chinach na 99,9 juanów, czyli $14, doskonała cena. Zegarek aktualnie znajduje się w kampanii crowdfundingowej na platformie Youpin. W ciągu kilku pierwszych godzin zebrał 1447% potrzebnej kwoty. Wysyłka do pierwszych osób rozpocznie się dopiero 19 listopada, według mnie warto dodać do listy zakupów na 11.11 i sprawdzić smartwatch za 55 PLN.

Dodam jeszcze, że Amazfit GTS pojawił w oficjalnym sklepie Amazfit na Aliexpress, można zamawiać. 🙂

Scroll To Top